gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji Tasarım > Teknoloji ve Tasarım Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tpe Tübitak Desteği ama yeterli mi?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
aakan33 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı aakan33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tpe Tübitak Desteği ama yeterli mi?
    Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2008 Saat 12:25
Ben geçen sene hem tpe ye hem de tübitak dergisinin web sayfasına öğrenci çalışmaları gönderdim. Çalışmalar hem tpe hem de tübitak web sayfasında yayınlandı. Ayrıca bilim teknik dergisinde toplamda geçen yıl 10 tane çalışma bilim teknik dergisinde yayınlandı.
        Tabii bu durum hem öğrenciler hem okul idaresi açısından olumlu karşılandı. Okul idaresi yayınlanan projelere başarı belgeleri verdi. Buraya kadar problem değil çok da iyi.
        Ancak yine de gereken itibar okullarda malesef yok. Hala sbs ve okul başarı puanları açısından bizim dersler önemsenmiyor. Bence daha etkili ve kalıcı çözümler bulunmalı.      
        Bir de şunu fark ettim ki bu dersi meraklısı ve isteklisi uğraşıyor. Geçmiş yıllara bakarsanız değişim sağlayan buluş icat vs. Gibi olaylar ya çaresizlikten yada ilgi ve meraktan ortaya çıkmıştır. Bu konuları biraz sorgulamak gerekli

Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2008 Saat 12:42
Arkadaşım söylediğiniz gibi. Dersimizi yeterince daha insanlarımıza tanıtamadık. İlk önce öğretmen arkadaşlarımıza ve idarecilere devamında velilere anlatmak gerekir. Geçenlerde veli toplantısında dersimizle ilgili bilgi verdim. Hepsi çok şaşırdı. Yeterince bilgilendirildiklerinde eminin gerekli yerimizi alacağız. Halen milli eğitim bize gereken önemi vermiyor. Süreci sorgulama farkli düşünme kendini ifade etme aracı olarak tasarım günlüğü ve ürün dosyası, bilim adamları, buluş hikayeleri, yaratıcı düşünme vb. konularda etkili bir eğitim verildimi sanırım daha güzel projeler ortaya çıkacaktır. Kendimiz dersimize önem verirsek daha çok önemseceğinin bilincindeyim. Meb uygulama esaslarına göre daha norm kadroyu ayarlamadan, Tüm okullara dersimiz ve atölye ile ilgili bir genelge göndermedikçe sanırım daha çok çekeceğimiz var.

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
yolcu Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 14
  Alıntı yolcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2008 Saat 00:22
Genelge fikrine kesinlikle katılıyorum. Başka türlü kimseye derdimizi anlatamıyoruz. Atelyesiz ve okul idarelerine durumu açıklayacak bir genelgesiz bu iş olmaz. Kılavuz kitapta yazıyor uygulama esasları derse giren meslektaşlarımızın çoğu bile bu duruma ilgisiz.
Gidilecek yol varsa, yolcu bulur!
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz