gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Okullar salgın yüzünden kapanırsa ne olacak?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Okullar salgın yüzünden kapanırsa ne olacak?
    Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2009 Saat 11:24
Domuz gribi salgıınında okulların tatil edilmesi de önlemler arasında. Peki tatil olursa dersler nasıl işlenecek? İşte Çubukçu'nun bulduğu formül...

Milli Eğitim Bakanlığı domuz gribi tehlikesinin artması durumunda okullar tatil edildiğinde derslerin nasıl işleneceği konusunda formül arıyor. Üzerinde çalışılan formüle göre okullar tatil olursa öğrencilerin eğitimden geri kalmaması için dersler TRT 4'te devam eden Açıkilköğretim ve lise dersleri ile telafi edilebilecek.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu TBMM'de gazetecilerin okullardaki domuz gribi tehlikesine karşı yapılan çalışmalarla ilgili sorularını yanıtladı. Çubukçu'nun verdiği bilgiye göre, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları Aralık ayında gelmesi beklenen H1N1 virüslü domuz gribi salgınına karşı okullar için bir plan hazırlıyor. MEB Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'nın koordine ettiği salgın eğitim planına göre, Sağlık Bakanlığı'nın olası bir salgın durumunda talep etmesi durumunda okullar hemen tatil edilecek.

DERSLER TELEVİZYONDA

Salgının uzun sürmesi ve okulların da kapalı olması durumunda ara verilen derslerin televizyondan sürdürülmesi planlanıyor. Bu durumda öğrenciler TRT-4 televizyonu ve radyosunda yayınlanan Açık Öğretim Lisesi ve Açık İlköğretim derslerini takip edebilecek. Böylece öğrencilerin derslerden geri kalması engellenecek.

OKULLARDA HİJYEN EĞİTİMİ

Domuz gribi salgınından korunmak için okullarda Sağlık Bakanlığı'nın da desteğiyle hijyen eğitimi verilecek. Öğretmenler derslerde Domuz Gribinden korunmak için alınması gereken önlemleri anlatacak. Virüsten korunmak için hijyenin önemine dikkat çekilecek.

internethaber.com

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Yasemin_Bozer Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 104
  Alıntı Yasemin_Bozer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2009 Saat 17:49
Çok kötü yaa
Yukarı Dön
aybike027 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
  Alıntı aybike027 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2009 Saat 15:44
ewt bncede çok kötü olmuş
Yukarı Dön
edaaaa97 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı edaaaa97 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2009 Saat 19:58
çook kötü
Yukarı Dön
sakız_kolik Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı sakız_kolik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2009 Saat 10:01
bnce çok kötü oluRR çünkü bire bir dinlemekle trt denn dinlemekk cok farklı olur bnce
Yukarı Dön
By_Beyin Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 388
  Alıntı By_Beyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2009 Saat 11:20
Aman dikkat!
Bağışıklık sisteminizi zinde tutun. İyi uykunuzu alın. Dengeli beslenin...

Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler ise kişileri konuşur.
Yukarı Dön
selin niles Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
  Alıntı selin niles Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2009 Saat 16:52
bencede çok kötü olacak.trt den izlemekle kendi öğretmenin den anlatım çok farklı :(
Yukarı Dön
mehmetgül Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
  Alıntı mehmetgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2009 Saat 19:54
ya kötü olur bencede evde rahat edemeyiz kardeşlerimizden dollayı
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz