gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji Tasarım > Teknoloji ve Tasarım Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Şimdi Düşünme Zamanı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05-Mart-2012 Saat 20:55
Şimdi Düşünme Zamanı 2012
SERGİDE YER ALACAK PROJELERİN SEÇİMİ VE İLANI

Sergide yer alacak öğrenci projeleri aşağıda yer alan “Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri Ulusal Sergisi Katılımcı Listesi” dahilinde Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde her ilde oluşturulacak Komisyonlar tarafından belirlenen öğrenci etkinlikleri, 25 Nisan-30 Nisan 2012 tarihleri arasında kendilerine verilecek şifre ile Enstitümüzün   http://www.tpe.gov.tr/sdz/etkinlikler.jsp linki kullanılarak yüklenecektir. Söz konusu linkte;

• Proje Sahibi Öğrenci ve Öğretmenin;
• Adı, Soyadı,
• İli,
• Okulu,
• İletişim Bilgileri, (Ulaşım ve konaklama için telefonu, adresi)
• Projenin adı,
• Proje ile ilgili en az 4 adet fotoğraf,
• Proje hakkında bilgi vermek amacıyla 50 – 100 kelime özet bilgi,
• Projenin sunumuna dair elektrik bağlantısı ihtiyaçları,

muhakkak suretle yer alacaktır.

Sergiye katılıma ilişkin duyuru, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu ve İlköğretim Genel Müdürlüğü işbirliğinde her ilin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilköğretim okullarına bildirimi ile yapılacaktır.

Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri Ulusal Sergisi Katılımcı Listesinde yer alan katılımcı proje ve öğrenciler ile refakatçi öğretmenlerin sayısı illerin nüfus oranına göre belirlenmiştir.

Projelerin tasarımı ve oluşturulmasında yer alan öğrenci sayısı birden çok bile olsa her proje ancak 1 öğrenci ile temsil edilebilecektir.

Sergiye katılacak öğrenci çalışmalarının seçiminde çalışmanın taşınabilir ve özgün olmasına özen gösterilecektir.

Seçimi yapılan öğrenci projeleri 2 Mayıs 2012 tarihinde Enstitümüz web sayfasında yayınlanacaktır.

Komisyonların kurulması, etkinliklerin değerlendirilmesi ve etkinliklerin bildirilmesine ilişkin açıklamaları içeren sunum için tıklayınız.

Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri Ulusal Sergisi Katılımcı Listesi    

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
duscizgisi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı duscizgisi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Mart-2012 Saat 13:22
Toplam Ödül: 150 BİN TL

8. Kez düzenlenecek olan Düş Çizgisi Uluslararası tasarım yarışması başvuruları devam ediyor.

İlköğretim, Lise ve Üniversite öğrencileri için düzenlenen Ürün Tasarımı yarışması için 87 ülkeden 10.000 proje başvurmuş, yaklaşık 1.8 Milyon TL ödül dağıtılmıştır.

Dereceye giren pek çok yarışmacının dünyanın değişik ülkelerinde burslu eğitim alma imkanı bulduğu yarışmanın jüri heyetini alanında dünyaca tanınmış 11 akademisyen ve tasarımcı yapmaktadır.

Dereceye giren 80 ürünün hayata geçirilip üretildiği yarışma alanında ilk ve tek olma niteliği taşımaktadır.

Tasarım alanında dünyanın en geniş katılımlı yarışması olan Düş Çizgisi 2012 için son başvuru tarihi 12 Mart 2012 olan yarışmaya başvurmak için tıklayınız.

www.duscizgisi.com.

Tüm yarışmacılara başarılar diliyoruz!
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2012 Saat 23:53
Emeği geçen arkadaşlara sonsuz teşekkürler...
Şimdi düşünme zamanı sergisine seçilen projeler (katılımcı listesi)
http://www.tpe.gov.tr/dosyalar/haber/sdz_katilimci_2012.pdf

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2012 Saat 15:50
Şimdi düşünme zamanı 2012 sergisinin kitap halinde görmek için tıklayınız...
http://egitim.tpe.gov.tr/egitim/dosyalar/sdz2012-kitap.pdf

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2013 Saat 19:31
Abdullah Büyükyıldız
DEĞERLİ TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSİ ÖĞRETMENLERİ
"ŞİMDİ DÜŞÜNME ZAMANI 2013 ULUSAL SERGİSİ" NİN
gerçekleştirmesine yönelik çalışmalar başlamıştır.
En kısa zamanda il milli eğitim müdürlüklerine konuya
ilişkin yazılar gönderilecektir.
sergi mayıs ayının 3-4 haftalarında uygun olan günlerde düzenlenecektir.
çalışmalarınızda başarılar dilerim

Abdullah BÜYÜKYILDIZ
"Şimdi Düşünme Zamanı 2013 Ulusal sergisi"
Yürütme kurulu Üyesi

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2013 Saat 15:46

Çocuklarımızın bilime, teknolojiye ilgi duyması, düşünce ürünleri geliştirmelerinin teşvik edilmesi, amacıyla düzenlenen “Şimdi Düşünme Zamanı” Ortaöğretim Okulları Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergisi, bu yıl 24–25 Mayıs 2013 tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Türk Patent Enstitüsü, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle 2008 yılından bu yana düzenlenen sergiye öğrencilerin gösterdiği ilgi her geçen yıl artarak devam ediyor. Bu ilgi, ülke olarak ileriye dönük beklentilerimizin yükselmesine, geleceğe güvenle bakmamıza vesile oluyor.

Etkinlik, geleceğimiz olan çocuklarımızın araştırmacı, yaratıcı, girişimci, yenilikçi, etrafındaki sorunları fark eden ve onlara çözüm arayan, sorumluluk sahibi, içinde yaşadıkları topluma ve tüm insanlığa faydalı olma bilinciyle sürekli gelişim çabası içerisinde bireyler olarak yetiştirilmesi hedefleri doğrultusunda, kurumlar arası işbirliğiyle gerçekleştirilen örnek bir proje olma özelliğini taşıyor.

24–25 Mayıs 2013 tarihinde Ankara ANKAmall Alışveriş Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenecek olan sergi yaklaşık 164 öğrenci çalışmasından oluşuyor.

Ankara’daki sergide yer alacak çalışmalar, başvuruda bulunan Türkiye çapında Ortaöğretim Okulları Teknoloji ve Tasarım Dersi öğrencilerinin çalışmaları arasından, İl Milli Eğitim Müdürlükleri Komisyonlarınca, çalışmanın taşınabilir ve özgün olması dikkate alınarak belirlendi.

http://www.turkpatent.gov.tr/dosyalar/haber/SDZ_13_Katilimci.pdf

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz