gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Okullarda kıyafet serbest

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
By_Beyin Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 388
  Alıntı By_Beyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Okullarda kıyafet serbest
    Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2010 Saat 00:29

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) öğretmen, öğrenci ve veliler arasında yaptığı “O...kul kıyafetleri serbest olsun mu?” anketine göre “Önlük kalksın, serbest kıyafet gelsin” diyenlerin sayısı “Önlük uygulaması devam etsin” diyenlerin önüne geçti.

Gelecek öğretim yılından itibaren öğrenciler okula mavi önlük ya da okulların belirlediği formaları giymeden gidecek. İşte yeni öğretim yılında okullarda geçerli olacak kıyafet:

-Kışın pamuklu yazın keten pantolon giyilecek.
-Kota izin yok.
-Şort ve askılı giymek yasak.
-Kızlarda etek giyme. zorunluluğu yok. Etek boyu dizin hemen altında olacak.
-Erkek öğrenciler kışın renk şartı olmaksızın gömlek ve ceket giyecek yazın tişört serbest.
-Erkek öğrencilerde tek renk kravat zorunluluğu kaldırıldı.
-Kıyafetler dini, etnik, ideolojik sembol ve renkleri taşımayacak.
-Başörtüsü, türbana izin yok.
-Sandalet ve terlik gibi ayağı açıkta bırakan ayakkabılar giyilemeyecek.

Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler ise kişileri konuşur.
Yukarı Dön
hasberkay Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı hasberkay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2010 Saat 16:59
fazla güzel olmasada kızların etek giymemesi yinede güzel
Yukarı Dön
özveri Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 131
  Alıntı özveri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-2010 Saat 00:55
Bence hiç de iyi olmadı arkadaşlar.O oylamalara katılanların çoğu öğrenci,ailelerin haberi bile olmadı.Tabiki gönül isterki tek tip olamkdan kurtulup rahat kıyafetler giyebilelim .Amaaaa işin birde ekonomik boyutu var neden bu hiç düşünülmüyor.Her gün her gün değişik kıyafet giydirmeye ailelrin gücü yetecekmi Türkiye şartları neden düşünülmüyor? ayrıca okulda öğrenciler arasında statü oluşturacağını düşünüyorum.Bir dersimde öğrenci, arkadaşına bu hırkanı pazardan mı aldın?diye dalga geçmişti. Kızcağız cevap bile veremedi.Öğrenciye ne kadar kızsamda iş işten geçmişti.Şok oldum!Başka bir zamanda yine bir öğrencim diğer arkadaşıyla konuşmuyordu.Sebebini sorduğumda neymiş ilk ayakkabıyı(markalı) o almış, arkadaşıda ona özenerek aynısından almış.Bunlar bir kaç örnek tabi zamanla buna benzer bir çok olayla karşılaşacağız malesef, özellikle ben ailelerin çok bilinçli olmasını vede çocuklarını iyi yönde yönlendirmelerini gerektiğini düşünüyorum.Ben geçen sene kızımı anasınıfına gönderdim bulunduğum ilçe ekonomik seviyesi yüksek bir yer(Marmaris).Ekonomik durumum iyi olduğu için her gün değişik kıyafetler giydirebildim ama çok israf olduğunu düşündüğüm içinde zoruma gitti.Öğrenciler okul masrafları için bile ailelerini zorluyorken,kıyafet olayının dahada okullarda abartılacağını,bu durumunda ailelerde ve öğrencilerde sosyal bir çökünye bile neden olabileceğini düşünüyorum...Ben öğrencilerime işin birde bu tarafı olduğunu anlattığımda ankete evet diyen öğrencilerim çok pişman oldu.Yanılıyormuyum arkadaşalar?Biliyoruz ki günümüz Ye kürküm ye dönemi ama lütfen buna çocuklarımızı alet etmeyelim.Önerin varmı diyorsanız .Evet var! her okulun bir yazlık, birde kışlık kıyafeti olabilir.Bizim okulumuzda öyle vede çok mutluyuz ,yeterki öğrencilerin rahat edebileceği kıyafetler olsun.Öğrencilerinde isteği bu, bence rahat olabilmek.Olayı tekstil ticaretine dönüştürmemeliyiz.Burası Türkiye arkadaşlar ABD değil..   
Aynı dili konuşanlar değil,aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir...
Yukarı Dön
crazy_anqel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı crazy_anqel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2010 Saat 14:30
bNCe bU UYqulaMa qSL BiDE dUrUmu iiOLmAyNLaR Vr bUNaDa bİ ÇÖzM BulmaLaRı lAzM..!!
Yukarı Dön
kevser42 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı kevser42 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2010 Saat 10:48
iyi yyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Yukarı Dön
kanaryam42 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
  Alıntı kanaryam42 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2010 Saat 10:51
kebiz insan bir arkadaşıyla bir konuşur
Yukarı Dön
kanaryam42 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
  Alıntı kanaryam42 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2010 Saat 10:52
kebiz kimle konuşuyorsun
Yukarı Dön
davutkoc@.hotmail.co Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
  Alıntı davutkoc@.hotmail.co Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2010 Saat 10:53
bizimkindede
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz