gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji Tasarım > Teknoloji ve Tasarım Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Şimdi Düşünme Zamanı 2012

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Şimdi Düşünme Zamanı 2012
    Gönderim Zamanı: 05-Mart-2012 Saat 20:54
Şimdi Düşünme Zamanı 2012
SERGİDE YER ALACAK PROJELERİN SEÇİMİ VE İLANI

Sergide yer alacak öğrenci projeleri aşağıda yer alan “Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri Ulusal Sergisi Katılımcı Listesi” dahilinde Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde her ilde oluşturulacak Komisyonlar tarafından belirlenen öğrenci etkinlikleri, 25 Nisan-30 Nisan 2012 tarihleri arasında kendilerine verilecek şifre ile Enstitümüzün   http://www.tpe.gov.tr/sdz/etkinlikler.jsp linki kullanılarak yüklenecektir. Söz konusu linkte;

• Proje Sahibi Öğrenci ve Öğretmenin;
• Adı, Soyadı,
• İli,
• Okulu,
• İletişim Bilgileri, (Ulaşım ve konaklama için telefonu, adresi)
• Projenin adı,
• Proje ile ilgili en az 4 adet fotoğraf,
• Proje hakkında bilgi vermek amacıyla 50 – 100 kelime özet bilgi,
• Projenin sunumuna dair elektrik bağlantısı ihtiyaçları,

muhakkak suretle yer alacaktır.

Sergiye katılıma ilişkin duyuru, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu ve İlköğretim Genel Müdürlüğü işbirliğinde her ilin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilköğretim okullarına bildirimi ile yapılacaktır.

Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri Ulusal Sergisi Katılımcı Listesinde yer alan katılımcı proje ve öğrenciler ile refakatçi öğretmenlerin sayısı illerin nüfus oranına göre belirlenmiştir.

Projelerin tasarımı ve oluşturulmasında yer alan öğrenci sayısı birden çok bile olsa her proje ancak 1 öğrenci ile temsil edilebilecektir.

Sergiye katılacak öğrenci çalışmalarının seçiminde çalışmanın taşınabilir ve özgün olmasına özen gösterilecektir.

Seçimi yapılan öğrenci projeleri 2 Mayıs 2012 tarihinde Enstitümüz web sayfasında yayınlanacaktır.

Komisyonların kurulması, etkinliklerin değerlendirilmesi ve etkinliklerin bildirilmesine ilişkin açıklamaları içeren sunum için tıklayınız.

Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri Ulusal Sergisi Katılımcı Listesi    

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2012 Saat 23:51
Şimdi düşünme zamanı sergisine seçilen projeler (katılımcı listesi)
http://www.tpe.gov.tr/dosyalar/haber/sdz_katilimci_2012.pdf

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
fako Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 48
  Alıntı fako Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2012 Saat 19:32
güzel bir etkinlik hocam
FENERBAHÇE KUPA ALMAMA REKORUNU DENİYOR :D
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2012 Saat 16:25
'Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi'

Ankara'da ilköğretim öğrencilerinin yeteneklerini sergilediği, teknoloji ve tasarım dersindeki çalışmalarının gösterildiği 'Şimdi Düşünme Zamanı' sergisini büyük ilgi gördü.

Ankara'da ilköğretim öğrencilerinin yeteneklerini sergilediği, teknoloji ve tasarım dersindeki çalışmalarının gösterildiği 'Şimdi Düşünme Zamanı' sergisini büyük ilgi gördü.

İlköğretim Okulları Teknoloji ve Tasarım Dersi öğrenci çalışmalarının sergilendiği 'Şimdi Düşünme Zamanı' sergisi Ankamall'de açıldı. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği sergide öğrenciler, çalışmalarını sergiyi gezenlere anlatmak için yarıştı. Çok heyecanlı olduğu gözlenen öğrenciler, birbirinden ilginç projeleri nelerden esinlenerek yaptıklarını anlattı. Bir öğrenci, engelli bir komşusunu düşünerek, yaptığı engelli tombalasını sergiyi gezenlere hevesle anlattı. Bir diğer öğrenci ise, annesini düşünerek, kıyafetleri mikroplardan arındırmak için yaptığı buhar makinasından sergiyi gezenlere bahsetti.

Türk Patent Enstitüsü Başkanı Habip Asan ise, "Bugün burada göreceğimiz projeler, bize şunu hatırlatıyor, Türk insanına şans verildiği, imkan tanındığı zaman neler yapabileceğini görüyoruz" dedi.

Çok yakın bir zamanda uluslararası fuarlarda ve Gümüş madalyalar kazandıklarını hatırlatan Asan, "Her zaman başarılı sonuçlar alarak, Türkiye'ye döndük. Ben bu gençlerimizin sadece bugün burada olduğu gibi, ulusal yarışmalarda değil uluslararası yarışmalarda da

yarışmalarını ve bu imkanların onlara tanınmasının önemli olduğunu Türk Patent Enstitüsü olarak bu tür çalışmalar içinde olduğumuzu belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu.
Haberler.com

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
fako Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 48
  Alıntı fako Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2012 Saat 22:05
buna katılacağım
FENERBAHÇE KUPA ALMAMA REKORUNU DENİYOR :D
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz