gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Düşünme Zamanı > Kişisel Gelişim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İyi Olmak

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zaman Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Kayıt Tarihi: 31-Ocak-2007
Konum: Ankara
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 727
  Alıntı zaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İyi Olmak
    Gönderim Zamanı: 21-Ocak-2014 Saat 19:09
İyi olmak; kötülüklerden ve kötü olmaktan uzak durmak. Hepimiz iyiyiz ben kendime göre, siz kendinize göre… iyiyiz fakat iyi olmakla bitiyor mu her şey? Birey olarak iyiliği yaşıyor ve yaşatmaya çalışıyor muyuz? Kötü olanla mücadelemizin boyutu nedir? Okulun içinde yere çöp atan birini gördüğümüzde onu bu kötülükten alı koymak uzaklaştırmak için uyarıyor muyuz? Peki okul araçlarına zarar veren birini gördüğümüzde… Kötü sözlere kulak misafiri olduğumuzda…

     Evet, iyi olduğumuz kadar kötülükten de sakındırmalıyız insanları. Hz Muhammed (sav) cahil bir toplumda , kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü çıkar ilişkilerinin kol gezdiği bir ortamda iyiliği yaşadı ve yaşattı. Önce kendisi en iyi örnek oldu daha sonra toplumu iyi yapmanın yollarını aradı. Atatürk birilerinin gelip yurdunu kurtarması için beklemedi. Kötülüklerle mücadele etmek için her zaman en önde yer aldı.

     Hayatımızdaki kötülükleri yok etmek için mucizeler ve kurtarıcılar beklemeyelim. Çevremizde iyilikleri emredip kötülüklerden sakındıralım insanları. Kötü olan her şeyle mücadele içerisinde olalım. Toplumumuzu en iyiye götürmek için doğru olanın arayışı içerisinde olalım.

     Haydı hep beraber çocuklar; hayatımızdaki iyilikleri görmek ve göstermek için beklemeyelim. İyi olalım iyiliği yaşayalım. Dünyayı daha yaşanılır bir hale getirmek için kötülüklerle mücadele edelim. Bunu zorla, zorbalıkla değil gerçekten iyi olma halini yaşayarak gösterelim insanlara.

Doğru yerdesiniz...
gelisenbeyin.net'tesiniz...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz