gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Öğretmen adaylarına son dakika golü!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Öğretmen adaylarına son dakika golü!
    Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2010 Saat 13:26
Atama bekleyenlere kara haber! Şubat'ta atama bekleyen öğretmen adayları yılın son gününde kötü haber aldı.

Öğretmen adaylarına Milli Eğitim Bakanlığından yılın son gününde kötü haber geldi. Bakanlık 2010 Şubat ayında atama yapılmayacağına ilişkin kararından vazgeçmeyeceğini yineledi. 2010 Şubat'ında atama bekleyen 232 bin öğretmen adayına Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu yaptığı yazılı açıklamayla Şubat ayında atama olmayacağını bir kez daha yinelenirken, bu konuda medyaya yansıyan tartışmaların 'haksız' olduğu da ileri sürüldü.

MEB: '2009'DA ATAMALAR FAZLASIYLA YAPILDI'

Milli Eğitim Bakanlığı, yılın son gününde yaptığı yazılı açıklamada, 2009 bütçesinin dışına çıkarak 2010'da atamaları gereken 26 bin öğretmenin atamasını erkene çekip 2009'da yaptıklarını açıkladı. Bakanlık, 2009 için kadro kalmamasına rağmen Kasım ve Aralık aylarında iki dönem hariçten atama yaptığını açıkladı.

İLK ATAMALAR 2010 YAZ AYLARINDA OLACAK

Bakanlık 2010 yılında yeni bir uygulamaya geçileceğini ve Şubat ayında atama olmayacağını, ilk atamaların 2010'un yaz aylarında olacağını yineledi. Açıklamada 2010'da ilk kez ataması yapılacakların sözleşmeli olmayacağı sadece kadrolu öğretmen ataması yapılacağı da vurgulandı. Ancak, öğretmen adayları, 'Bakanlığın 2009 yılında yaptığı atamanın 2009 yılına ait olduğu ve 2010 yılında yeni atamalar yapması gerektiğini' iddia ediyor.

29 OCAK'TA EYLEM VAR

Milli Eğitim Bakanlığının Şubat ayında atama yapmama kararı karşısında atama bekleyen binlerce öğretmen adayı eyleme karar verdi. Sayıları 232 bini bulan öğretmen adayları 29 Ocak'ta Ankara'daki mitingde bayan bakan Nimet Çubukçu'yu protesto edecek.

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz