gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Zorunlu Rotasyonla 850 Bin Öğretmen Huzursuz Olur!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zaman Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 724
  Alıntı zaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Zorunlu Rotasyonla 850 Bin Öğretmen Huzursuz Olur!
    Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2014 Saat 15:39
Zorunlu Rotasyonla 850 Bin Öğretmen Huzursuz Olur!

Milli Eğitim Bakanlığında eğitim yöneticilerinden sonra rotasyon sırası öğretmenlere mi geldi ?
Bakanlık Merkez Teşkilatında Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği hazırlanıyor. Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğine , öğretmenlere il içerisinde rotasyon uygulamasının getirilebileceği tartışmaya açıldı.

Öğretmenlerin büyük çoğunluğu il içerisinde rotasyonu destekliyor.

Özellikle metropol illlerimizin merkez ilçelerinde aynı okulda 20 - 30 yıldır görev yapan ve mesleki tükenmişlik sendromu yaşayan binlerce öğretmen bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığında en büyük sıkıntı , öğretmenlerin merkezi ve gözde okullarda çalışmasının tek şartının diplomalarının eskimesi ve yıl şartı olması kesinlikle tartışmaya açılmalıdır.

Örneğin , İstanbul ilinde Beyoğlu , Beşiktaş , Şişli gibi güzide ilçelerde aynı okulda 35 yıldır öğretmenlik yapan ve 65 yaştan emeklilik bekleyen yüzlerce öğretmen bulunuyor.

Buna karşılık 20 yıldır kenar semtlerde çalıştığı halde , merkez ilçelere gelemeyen öğretmenlerimiz bulunuyor.

Öğretmenlere il içerisinde rotasyon konusuna sendikalar tepki verebilir. kamudanhaber.com

Doğru yerdesiniz...
gelisenbeyin.net'tesiniz...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz