gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Öğretmene rotasyona iptal müjdesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Öğretmene rotasyona iptal müjdesi
    Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2015 Saat 01:37
Öğretmene rotasyona iptal müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı aynı okulda 12 yılı dolduran öğretmene rotasyon uygulamasını erteleyebiliriz dedi.

Bakan Avcı TBMM’de kayıt yapmaya geldiğinde öğretmenlere rotasyon uygulaması ile ilgili AKP’nin seçimlerde sıkıntı yaşadığını ve öğretmene rotasyonu kaldırmayı düşündüklerini vurguladı.

Bakanı Nabi Avcı Rotasyon konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Bakan Avcı “12 yılını aynı okulda dolduran öğretmene bu yıl rotasyon uygulaması yapmaya biliriz.

Milli Eğitim Bakanlığının rotasyon için almış olduğu kararı erteleyebiliriz” dedi.

Eğitim sendikaları da rotasyonun ertelenmesini istiyor.

EĞİTİM-BİR SEN İSTANBUL 4 NOLU ŞUBE BAŞKANI TALAT YAVUZ’UN ”ROTASYON ERTELENMELİDİR”

Öğretmene rotasyon konusu, “Rotasyon Bu Hali İle Can Yakar” diyerek gündeme taşındı. Bakanlığın, üst üste gelen köklü değişimlerin olumsuz etkilerini göremediğini, eğitim alanını doğru okuyamadığı uzmanlar tarafından ileri sürüldü. Bu hafta sonu okulların bir çoğunda veli toplantıları vardı. Durumun daha da vahim olduğu gözler önüne serildi.

Anadolu Liselerinde başarılı öğrencilerin okuldan ayrılacak olması, yapılacak öğretmen rotasyonunun verdiği sıkıntı, öğretmenleri okullarıyla ilgili hayal kuramaz hale getirmiş. Başarılarıyla isim yapmış, dereceye girmiş, ekol oluşturmuş okullar, bütün iddialarını kaybetmiş durumda. İdarecisinden öğretmenine herkes bir şeylerin yanlış gittiğini anlatmaya çalışıyor.

Öğretmeni ve öğrencisi belli bir süreçten geçerek gelen bu okullar, önümüzdeki temel lise belasından ve rotasyon sürecinden en büyük zararla çıkacaktır. Önünü göremeden çalışmak, belirsizlikler içinde velisinin karşısına çıkmak bir idareci için hiç tercih etmeyeceği bir durum olsa gerek. Gelecek yılla ilgili hiçbir hayalini planlayamayan bir okul müdürü düşünün. Kaç öğrencisi gidecek, rotasyondan sonra öğretmen kadrosu nasıl oluşacak, yeni öğretmen kadrosuyla kurs açabilecek mi?

Eğitim sendikalarından sonra CHP, MHP, HDP ve AKP’li Milletvekilleri de rotasyona tepki gösteriyor.

MİLLETVEKİLLERİ ROTASYONU KALDIRMAK İÇİN ELİMZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Muhalefet milletvekilleri koalisyon hükümetinde ilk işlerinin öğretmene rotasyonu kaldırmak olduğunu söylüyorlar.

Eğitim sendikaları rotasyon ertelenmese uygulanırsa Danıştaya iptal davası açacaklarını söylediler.

Öğrenci velilerininde tepkisini çeken rotasyon öğretmenleri de tedirgin etmişti.

Şimdi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın aynı okulda 12 yılı dolduran öğretmenlere rotasyonu ertelemesi eğitim camiası tarafından merakla bekleniyor.

Seçimlerde AKP’nin oy kaybına neden olan ve milletvekillerinin en çok tepki aldığı konulardan birisi öğretmene rotasyondu.

Mazbatasını meclise getiren bir çok vekiller bölgelerinde bu sıkıntılarla karşılaştıklarını ve 25. dönemde rotasyonun iptali için her türlü çabayı göstereceklerini ifade ettiler.

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz