gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji Tasarım > Teknoloji ve Tasarım Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bu Benim Eserim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zaman Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 724
  Alıntı zaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bu Benim Eserim
    Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2010 Saat 21:43
BU BENİM ESERİM TÜRKİYE FİNALİNDE ANKARA ÇUBUK'TAN 2 PROJE İLE TEKNOLOJİ VE TASARIM RÜZGARI‏

Ankara-Çubuk ilçesinden Özgür öğretmenimizin göndermiş olduğu mesajı sizlerle paylaşmak istedik
lütfen başarı örneklerini paylaşalım

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı (Earged) Koordinatörlüğünde Bu Yıl 5.'si Düzenlenen 'Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması'nın Ankara Bölge Finali Yapıldı. Ankara Başkent Öğretmen evinde gerçekleşen bölge finalinde, TÜBİTAK Bilim Kurulu'nun değerlendirmesi sonucu 8 ilden 106 proje çalışmasından 7 si Fen Bilimleri 3’ü Matematik olmak üzere 10 proje Türkiye finali için seçildi 100 eser arasından dereceye giren projeler, 11-12 Mayıs tarihlerinde Ankara'da yapılacak finale katılacak.
       İlçemiz Uygulama Atölyesi Bünyesinde çalışmalarını gerçekleştiren Barbaros İlköğretim okulu öğrencilerinden Hatice ÇİFTÇİ , Zeynep BALBAŞI “Çeşme suyu Geri Dönüşüm” projesini Danışman öğretmen Tayfun ÖZTÜRK rehberliğinde,Yavuz Selim İlköğretim Okulu öğrencilerinden Mehmet Fatih ALTUNTAŞ “Işıklı Dijital Kitap Ayracı” projesini Danışman Öğretmen Özgün DEVRİM rehberliğinde gerçekleştirerek Türkiye finaline katılarak ilçemizi ve İç Anadolu bölgesini temsil etme hakkını kazanmıştır.Öğrencilerimiz bu yarışmaya hazırlanmaya okulların açılması ile başladıklarını, tüm proje hazırlayan arkadaşlarla zor bir çalışma süreci geçirdiklerini kimi zaman deneylerin başarısız olduğunu ama asla vazgeçmediklerini, Çubuk Uygulama Atölyesi ve Danışman öğretmenlerinin büyük bir özverili ile destek olduklarını belirttiler.Ürettikleri projeler ile Ülkelerinin daha ileri seviyelere yükselmesini, daha yaşanabilir bir hayat sağlamaya çalıştıklarını söylediler.

Proje çalışmaları sırasında destek olan Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürüne ve öğretmenlerine teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

--
MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı
Teknoloji ve Tasarim Özel İhtisas Komisyonu
0 312 212 65 30/4297

Doğru yerdesiniz...
gelisenbeyin.net'tesiniz...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz