gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji Tasarım > Teknoloji ve Tasarım Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yusufça İlköğretim Okulu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zaman Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 724
  Alıntı zaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yusufça İlköğretim Okulu
    Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2010 Saat 21:51
Yusufça İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencileri ''Pratik Peçeteler'' ile Bronz madalya kazandı.

KOCAELİ - Kocaeli, Kandıra Yusufça İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencilerinden Esra Baştan ve Ayben Açar, Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Alpay Şimşek'in katkılarıyla hazırladıkları ''Pratik Peçeteler'' adlı projeleriyle, ilköğretim okulları arasında bronz madalya kazandı. Bu yıl altıncısı düzenlenen, Uluslararası Tasarım Olimpiyatı'na katılan Kandıra Yusufça İlköğretim Okulu öğrencileri, olimpiyat elemelerine katılan 41 ülkeden 5850 tasarım arasından ''Pratik Peçeteler'' projeleri ile büyük finale kalan 35 proje arasına girmeyi başardı. 8. sınıf öğrencilerinden Esra Baştan ve Ayben Açar'ın projeleri yarışma sonrasında üçüncü olarak, İlköğretim Okulları arasında ülkemize bronz madalya kazandırdı.
Pratik peçeteler adlı tasarımlarıyla okul çağındaki çocukları, ev hanımlarını ve yetişkinleri hedef alan öğrenciler, birinci amaçlarının, umulmadık anlarda insanları bilgiyle buluşturarak, bilgiyi kalıcı hale getirmek olduğunu belirtti. Öğrenciler, "Özellikle ülkemizde öğrenciler sık sık sınavlarla karşı karşıya gelmektedir. Bu sınavlara hazırlanırken en çok sıkıntı çekilen durum ise matematik formülleridir. Biz de matematik formüllerini tuvalet kâğıtlarına, havlu kâğıtlara, peçetelere ve hatta kâğıt mendillere yerleştirerek bilgiyi umulmadık bir yerde kalıcı hale getirmek istedik. Böylece matematiği de bu şekilde sevdirebileceğimizi düşündük. İkinci olarak ev hanımlarının mutfakta karşılaştıkları problemleri, bazı pratik bilgiler sunarak çözmek istedik. Havlu peçetelere ve normal peçetelere yerleştirdiğimiz püf noktalar ve ilginç yemek tarifleriyle hem problemi çözme hem de bilgiyi öğretme yoluna gittik." dedi.
Projeyi Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Alpay Şimşek'in destekleri ile hazırladıklarını belirten öğrenciler, kendilerine büyük destek veren okul müdürü Nevzat Aktaş'a teşekkür etti. Bronz Madalya kazanan Esra Baştan ve Ayben Açar'a Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yağız tarafından Kitap, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan tarafından Notebook ve Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal tarafından dijital fotoğraf makinesi hediye edildi.

(CİHAN)

Doğru yerdesiniz...
gelisenbeyin.net'tesiniz...
Yukarı Dön
btl.ell Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı btl.ell Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-2010 Saat 22:33
tebrikler güzel bir proje...
Yukarı Dön
su perisi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
  Alıntı su perisi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2010 Saat 22:39
ÇOOOOK GÜZEL BEĞENDİM AFFERİM SİZE...... BRAVVVVOOO
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz