gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji ve Tasarım > Teknoloji ve Tasarım 7 > Kurgu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Örnek reklam senaryoları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Örnek reklam senaryoları
    Gönderim Zamanı: 22-Kasım-2010 Saat 22:53
ÖRNEK REKLAM SENARYOLARI:

Doğuş Çay
Adam elinde bir termosla kıraathane'ye girer. Çaycıya bir çay söyler ve masaya oturur. Gelen çaydan bir yudum alır ve beğenmez. Bardağı müsait bir yere boşaltır ve boşalan bardağı termosundaki çay ile doldurur. Adam keyifle çayını içerken etraftakiler ona bakmaya başlarlar. Çaycıda hafif kızgındır. Yan masadan biri sorar "Hayırdır hemşerim". Adam termosu işaret ederek yüksek sesle "Ben nerede, Doğuş Çay orada" der.
Ertesi gün herkes elinde bir termosla gelince, çaycı hemen çırağını Doğuş Çay almaya yollar

çaylar
Bir koy kahvesi oyuncular ;ocakcı , çaycı çocuk,ahali bidigimiz figuranlar
Figuranlar kahvesi
Sahne 1 genel cekim ;

- sabah kahve acılır ocakcı çayı demler x marka cay (görüntü sansürlü)
- kahve dolmaya başlar
- ocakçı çaylar tavsan kanı diye bağırır… (çayı dışarıdan yeni getirtiğini ballandırarak millete anlatır )
- tam çayları koyar caylar bulanık ve kötüdür ahali aaa diye bozulur
- iki kavga sahnelrinde bilinen figüran efelenir
- biri yerli bircayı gösterir ve caycı onu demler herkes mutludur çaycı paketi öper
caycı; yurdum cayı beni affet der sen bir tanesin birda sana ihanet edersem iki der

BEYAZIN ÇOK DAHA ÖTESİ

Bu reklamda bir arenada geçmektedir. Sahada kızgın bir boğa ve onun karşısında bir matador vardır. Matodorun elinde herhangi bir bez yoktur. Matodor el hareketi ile boğayı kızdırmaya çalışıyordur, en sonunda boğa iyice kızar ve matadora doğru koşmaya başlarken matador sırtından beyaz bir bez çıkartır ve iki eliyle boğaya doğru açar. Boğa bu kar beyaz beze bakamaz, gözleri kamaşır ve koşarken sendeleyip yere yıkılır bu sırada dış ses “OMO’NUN GÜCÜ, GÖZKAMAŞTIRAN BEYAZLIK” der ve reklam sona erer.

SAHİP ÇIKIN

Sabahın erken saatlerinde Mehmet efendi, mahmur gözlerle bakkalının yolunu tutar. Dükkanına geldiğinde kapısının açık olduğunu görür, şaşkın bir vaziyette içeriye girip neler olduğunu anlamaya çalışır ve heyecanla polis çağırır. Ekip geldiğinde dükkana hırsız girdiğini anlar ama ''nedense her şey yerli yerinde’’ diye düşünür. Daha sonra anlaşılır ki çalınanlar sadece bir kutu Albeni’dir.
Ardından bir dış ses duyulur:
''ALBENİ’NİZE SAHİP ÇIKIN’’ ya da ''KARŞI KOYAMAYACAĞINIZ LEZZET’’

Hayatın İçinden

Genç kız intihar etmek için köprüdedir..Herkes toplanmıştır etrafına kızı intihar etmemesi için ikna etmeye çalışırlar fayda yok...kıza son model bir araba getirirler kız istemez, para dolusu çantayı vermek isterler kız komik bir şekilde kafasını sallar ve ağlamaya devam eder ama parayı istemez,sevgilisini getirirler kız ağlamayı keser sessizlik olur sevgilisi gülümser ama kız sonradan kafasını tekrar sallar ve ağlamaya başlar..herkes sıkılmıştır artık o sırada kızı izlemekte olan halkın arasından küçük bir çocuk albeni yemektedir..o sırada kıza doğru yürümektedir...cebindeki albeniyi çıkarır ve kıza uzatır kız intihar etmekten vazgeçer..sonunda sloganımız çıkar hayat albeniyle yaşamaya değer

Büyük Buluş

Bu senaryo 1940 lı yıllarda bir bilginin evinde, çalışma odasında geçmektedir. Odada ahşap bir çalışma masası vardır, Masanın üzerinde sağ tarafta hesap yapmak için bir abaküs, sol tarafta ise çevirmeli, manyetik eski bir telefon vardır. Duvarda ilkel, kaba bir takvim, odanın diğer köşesinde reklam müziğini çalan bir taş plak ve adamın arka tarafında randevularını hatırlatan ilkel bir saat vardır. Bu bilge kişi ise çalışma masasında bir şeyler ile uğraşırken, arka tarafında duran saat çalar ve saatten randevunun yazılı olduğu bir kağıt parçası düşer. Adam kağıdı alır ve okur, randevu saati geldiğini anlar ve ceketini giyerek kapıdan çıkar ve birkaç adım atar, durur, bir şey unutmuşçasına elini ceketinin cebine sokar sonrada kapıya doğru bakar. ( Çünkü adama lazım olan her şey evde kalmıştır. Abaküs, randevu saati, takvim, plak, telefon) Adam önüne doğru döner. Adamın önüne doğru dönemsiyle ev değişir ve şık bir ev olur, adam ise günümüz giyinimli şaç, sakal traşı olunmuş hale döner (Bu arada adamın eli hala cebinden çıkmamış ve yüzündeki bir şey unuttum ifadesi kaybolmamıştır) Sonra adam cebindeki cep telefonunu fark eder ve cebindeki telefonu çıkartır. Sonra adamın yüzündeki “bir şey mi unuttum” ifadesi gider, yerine “unutmamışım cebimdeymiş” ifadesi gelir ve adam yoluna devam eder. Bu sırada dış ses “Yanınızdaki Ofis” yada “Size lazım olan her şey ve daha fazlası için Nokıa 6710” der.

Daha fazlası... http://www.gelisenbeyin.net/ornek-reklam-senaryalari.html
http://www.gelisenbeyin.net/ornek-reklam-senaryalari.html

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2010 Saat 12:50
Örnek reklam senaryoları

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2010 Saat 12:52
Örnek reklam senaryoları

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
özkan dilek Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı özkan dilek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23-Mart-2011 Saat 01:13
Selam, bana bir reklam senaryosu lazım   bölüm dersim ve birazda basit olması gerek çünkü; sahnede oynanacak kareleri kareleyerek çizim yapmam gerek çok fazla insan figürü olmadan herhangi bir ürün konusunda bana yardımcı olur musunuz?
Yukarı Dön
zaman Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 724
  Alıntı zaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26-Mart-2011 Saat 00:50
Çok güzel örnekler paylaşım için teşekkürler. Üretici beyinler düşünür ve en iyisini üretmeye çabalar...

Örnek reklam senaryosu, pazarlanabilir hale getirme...

Pazarlamacının inadı

Wilson adında bir adamın bir çivi fabrikası vardır ve reklama ihtiyaç duymaktadır. Pazarlamacı bir arkadaşı ile konuşurken arkadaşı "Wilson Çivileri"diye bir reklam ayarlayabileceğini ifade eder.

—Bana bir hafta ver" der arkadaşı, "sana bir kasetle döneceğim".

Bir hafta sonra pazarlama uzmanı Wilson'u görmeye gelir. Kaseti videoya koyar ve çalıştırır.

Romalı bir asker Isa'yı Çarmıha çivilemekle meşgul, Yüzünü kameraya çevirir ve

—Wilson çivileri kullanın, onlar her şeyi taşırlar" der. Wilson çılgına döner ve bağırır:

-"Senin problemin ne? Bunu asla TV de göstermezler, sana ikinci bir şans veriyorum, ama kesinlikle Romalıların Isa'yı çarmıha germesi gibi şeyler istemiyorum"

İkinci hafta pazarlamacı elinde başka bir kasetle gelir, Yine kaseti videoya koyar ve çalıştırır. Bu sefer kamera Romanın dışından merkeze doğru yakınlaşır ve çarmıha asılı İsa’nın önünde durur. Romalı bir asker yukarı bakar ve 'Wilson çivileri, her şeyi taşır'.

Wilson kendini tutar bu sefer.

—Sen beni anlamıyorsun, Çarmıhta bir Isa istemiyorum. Sana son şans veriyorum bir hafta içinde yayınlanabilecek bir reklamla gelmeni istiyorum!"

Bir hafta daha geçer. Wilson sabırsızlıkla beklemektedir. Pazarlama uzmanı yeni kasetiyle gelir. Saçları uzamış, çıplak bir adam nefes nefese koşmaktadır. Bir düzine Romalı askerde peşinden kovalamaktadır.

Tepenin başına gelirler ve askerlerden biri kameralardan birine dönerek
şöyle der:

—Keşke Wilson çivileri kullansaydık!'.

Doğru yerdesiniz...
gelisenbeyin.net'tesiniz...
Yukarı Dön
zaman Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 724
  Alıntı zaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29-Nisan-2012 Saat 23:17
BANKA REKLAMI

saclar dagılmış bir bilgisayar masası gece saatin bilmem kacı sadece masaya ve bilgisyar ekranına yetecek kadar ışık var masa ustunde abur cubur yiycek artıkları ve harıl harıl bilgisayar basında bir adam msn de yazısmakta bir taraftan bir taraftan da hızlı bir sekilde bilgisayar kodları ile bogusmakta….
artık bayatlamış kolasından bir kac fırt daha cektikten sonra sevinc naraları atarak arkadasına sonunda basardıgını yazıyor.

msn:
1. hacker: hey sonunda bankayı kırdım tum hesapları senin sisteme aktarmaya basladım
2. hacker: takip ediyorum su an aktarılan para bize yetecek kadar var.
1. hacker: tamam yarın sabaha zengin olarak uyanacagız. Aklıma bir soru takıldı ama
2. hacker: nedir*
1. hacker: bu paraları nerde biriktircegizki?
2. hacker: X BANKASINDA TABİKİ o bankayı kim soyabilirki?

x bankası herkezin rahatlıkla güvendigi tek adres…

NANELİ ŞEKER

Oldukça gergin bir şirket toplantısı gerçekleşiyordur. Yönetim kurulu üyeleri birbirlerine bağırıp çağırıyor,kağıtlar havada uçuşuyırdur.Yönetim kurulu başkanı atmosferden çok bunalmış saçını avuçlarının arasına sıkıyordur.Ceketinin cebinden naneli şeker çıkartır,çiğnemeye başlar.Toplantı tüm şiddetiyle devam etmektedir.Adam bu yoğun gürültüden o kadar sıkılmıştırki ,gözlerini kapar ,derin bir of çekerek üfler.Bir anda etraf sessizleşir.Adam bir anda gelen sessizliğin şaşkınlığıyla gözlerini açar ve hayretler içinde kalır.Yönetim kurulu üyeleri buz tutmuş vaziyette kalmıştır.
Adam cebindeki naneli şeker ambalajını yavaşça çıkarır ve bakar.Kamera ambalajdaki yazıya doğru yakınlaşır.

Serinletici etki,kapalı alanlarda çiğnemeyiniz

SPOR AYAKKABI

iki çocuk bir apartman kapısının onunde yuzleri içeriye bakacak şekilde yanyana koşu pozisyonu almıştır.ikiside gözlerini kısıp karşıya bakmaktadır.içlerinden saymaya başlar;”3…2…1”
ikiside var gücüyle koşmaya başlar.bir çocuk asansore binerken diger çocuk merdivenlerden koşmaya başlar.kamera birkaç saniyede bir müzikle aynı anda iki çocuguda sırayla görüntüler.bir süre sonra merdivenlerden koşan çocuk durur.oldukça yorulmuştur.’ben kazandım” diye bagırıp durur.asansore bakar kat kısmında 9 yazmaktadır.merdivenlerden aşagıya bakar.çocugun 6. katta asansorden yeni indigini görürüz.”ben kazandım” diye bagırmaya başlar.merdivenden koşan çocuk alay edercesine güler MARKASININ LOGOSU EKRANA GELİR.SLOGAN İSE;”SEN SADECE KOŞ”

PLAZMA TV

gecenin geç saati, tüm ışıkları kapatıp dev plazmasında korku filmi izlemektedir adam. kamera önce televizyonu gösterir. filmde, elinde el feneriyle kurbanını arıyan katil vardır. sonra elindeki çereziyle heyecanla filmi izeyen adam görünür bir iki saniye.
ikinci karede evin dışı görünür. bir araba yaklaşır ve durur. içinden adamın eşi olsa gerek, bir kadın iner. arabasındaki çantaları alır ve eve doğru yönelir. bir iki adım atmışken evin salonunda el feneriyle dolaşan birini görür. bi anlık duraklamanın ardından hemen arabasına biner, gizlenir ve polisi arar.
üçüncü karede, polisler evin etrafını çevirmişlerdir. evin dış kapısı açılır ve içerden polislerin eşliğinde elleri kelepçeli adam çıkar. kadın şaşkınlıktan donakalmıştır. polisler kadının yanından adamı polis arabasına bindirirler.

Her sey disardan goruldugu gibi degildir-gercegi gormek icin …..marka…… plazma

CEP TELEFONU

Aksiyon içeren bir fon müziği ile bir dağdaki mağanın önünde otlayan kuzular,koyunlar gösterilir.

Mağaranın içinde çoban oturmuş yemek pişirmeye çalışıyordur.

Fakat bir de görür ki tuz kalmamış kavanozu alır fırlatır.

Sonra yattığı yatağın altına eğilir ve bir küçük kibrit kutusu alır.Kibriti yakar bir çubuğa sarılı bez parçasına gazyağını döker tutuşturur.

2. sahnede ise iki beyaz güvrcinlerin ağzında bir cep telefonu belirir.Çoban kuşlarla konuşur ve “eyi eyi anladıkta bu nasıl çalışıyor?

Kuşlar kanatlarını çırparak telefonun tuşlarına dokunurlar.Bu arada koyunlar meler cep telefonundaki ses şöyle der”Şuan aradığınız kasaba ulaşamıyorsunuz .Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

3.sahnede çoban güvercinleri esir etmiş iplerle bağlamıştır.Bir dahaki sefere bana ulaşamayacağım telefon getirirseniz sizi kurtlara yem ederim.

Ardından Kaliteli bir telefonun flash yazısı reklamı çıkar

AKİON

“cep telefonları ile tüm dertlerinizi giderin”

Doğru yerdesiniz...
gelisenbeyin.net'tesiniz...
Yukarı Dön
sakız Açılır Kutu Gör
Vip Üye
Vip Üye
Simge

Gönderilenler: 271
  Alıntı sakız Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2012 Saat 21:41
Paylaşım için teşekkürler... Reklam senaryosu yazma ve senaryo ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi oldum. İyi ki varsın gelisenbeyin.net
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2014 Saat 19:41
NANELİ ŞEKER

Oldukça gergin bir şirket toplantısı gerçekleşiyordur.Yönetim kurulu üyeleri birbirlerine bağırıp çağırıyor,kağıtlar havada uçuşuyırdur.Yönetim kurulu başkanı atmosferden çok bunalmış saçını avuçlarının arasına sıkıyordur.Ceketinin cebinden naneli şeker çıkartır,çiğnemeye başlar.Toplantı tüm şiddetiyle devam etmektedir.Adam bu yoğun gürültüden o kadar sıkılmıştırki ,gözlerini kapar ,derin bir of çekerek üfler.Bir anda etraf sessizleşir.Adam bir anda gelen sessizliğin şaşkınlığıyla gözlerini açar ve hayretler içinde kalır.Yönetim kurulu üyeleri buz tutmuş vaziyette kalmıştır.
Adam cebindeki naneli şeker ambalajını yavaşça çıkarır ve bakar.Kamera ambalajdaki yazıya doğru yakınlaşır.

Serinletici etki,kapalı alanlarda çiğnemeyiniz

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz