gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilim ve Teknoloji > Bilim Adamları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bilinmeyen Türkler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sakız Açılır Kutu Gör
Vip Üye
Vip Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 271
  Alıntı sakız Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bilinmeyen Türkler
    Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2011 Saat 16:09
Harvard Üniversitesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan Hotamisligil, obezite ve şeker hastalığına sebep olan geni buldu.

Goethe Üniversitesi cerrahlarından Prof. Dr. Tayfun Aybek, kalp krizini önceden haber veren "çip" geliştirdi.

Gaziantep Üniversitesi Plastik Cerrahi Baskanı Doç. Mehmet Mutaf'ın dudak yarığı konusunda gelistirdiği ameliyat tekniği, Fransa'da "en basarili teknik" kabul edildi.

Finlandiya Kuopio Üniversitesi Biyokimya Bölümü Ögretim Üyesi Doç. Dr. Neva Çiftçioglu, böbrek taslarına "nanobakteri" adı verilen bir mikroorganizmanın yol açtığını kanıtladı.

Arkansas Üniversitesi Çocuk Elektrofizyolojisi Bölümü Başkani Doç. Volkan Tuzcu, çocukların kalp ritim bozukluluğunu Işın kullanmadan tedavi eden yöntem geliştirdi.

Amerikan Nature Dergisi, Türk doktor Murat Digiçaylıoglu'nun "beyin kanamasından sonra hücrelerin ölmesini önleyen   buluşu"nu duyurdu.                     

Harvard Üniversitesi Tip Fakültesi'nde arastirmalarini sürdüren Dr. Hande Özdinler, bugüne kadar işlevi bilinmeyen Prion isimli proteinin beyin hücrelerinin yenilenmesi açısından önemini ortaya koydu.

Houston Methodist Hastanesi Sindirim HastalıklarıTıbbi Direktörü Prof. Dr. Atilla Ertan, "ABD'nin en seçkin 10 hekimi" arasına girdi.

Istanbul 70'inci Yıl Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Egitim Arastirma Hastanesi cerrahlarindan Dr. Cengiz Türkmen, ameliyat sonrasında kırılmayı ve ağrıyı önleyen "omurlararası sabitleyici" geliştirdi.

Memphis Üniversitesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Semahat Demir, ABD'de Bilim-Sağlık Ödülü'ne layık görüldü.

Cornell Üniversitesi Kısırlık Merkezi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Kutluk Oktay, kadınların menopozdan sonra da çocuk sahibi olabilmesini sağlayan bir yöntem geliştirdi.

Columbia Üniversitesi Kardiyoloji Direktörü Prof. Dr. Mehmet Öz'ün yazdığı"You: The Owners Manuel" isimli kitap, ABD'de piyasaya çıktığı gün Harry Potter ve Da Vinci Sifresi'ni geride bırakarak, 350 bin adet sattı.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz