gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

TÜBİTAK 'Eğitim'e Destek İçin Yol Haritasını Belir

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zaman Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 724
  Alıntı zaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TÜBİTAK 'Eğitim'e Destek İçin Yol Haritasını Belir
    Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2012 Saat 02:26
TÜBİTAK 'Eğitim'e Destek İçin Yol Haritasını Belirledi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında 14 Mart’ta imzalanan ’Eğitimde Fatih İşbirliği Protokolü’ ve ’Eğitimde İşbirliği Protokolü’nün alt çalışmaları tamamlandı. Hazırlanan 6 protokol Bakanlık ile TÜBİTAK arasında imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza törenine TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, MEB Müsteşarı Emin Zararsız, Müsteşar Yardımcısı Birol Ekici, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Arif Adlı, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi Başkanı Şükrü Kaya ile ilgili birim müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan MEB Müsteşarı Emin Zararsız, eğitime verdiği destekten dolayı TÜBİTAK’a teşekkür ederek, birlikte çalışmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

TÜBİTAK Başkanı Altunbaşak ise, TÜBİTAK’ın sahip olduğu imkanlarla Türkiye’nin tüm kurumlarına olabildiğince katkı sağlama arzusunda olduklarını söyledi. Eğitimin TÜBİTAK için önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Altunbaşak, “Bu projelere TÜBİTAK’taki arkadaşlarımızın ellerinden gelecek tüm katkıyı vereceklerinden emin olabilirsiniz. Çünkü projeler bizim için gerçekten çok önemli. Yapılacak çalışmalar sayesinde gençlerimizin bilime yatkın, ezberden uzak, analitik düşünceye yakın olmasını istiyoruz. Emin olabilirsiniz ki bugünün eğitim sistemi 10-15 yıl sonra olmayacak. Bu sebeple bizim bu projeleri hayata geçirmemiz gerekiyor” dedi.

İmzalanan protokoller kapsamında TÜBİTAK’ın eğitime vereceği destekler şunlar:

1.    Fen Bilimleri, Bilişim Teknolojileri, Teknoloji ve Tasarım ile Matematik öğretim programlarının geliştirilmesine yönelik Ar-Ge çalışmalarının yapılması

2.    Öğrencilerin analitik düşünme becerilerini artıracak eğitim içerikleri geliştirmeye yönelik Ar-Ge çalışmalarının yapılması

3.    Temel ve orta öğretim seviyesindeki İngilizce öğretim sistemi üstüne araştırmalar yaparak alternatif öğretim modelleri geliştirme üzerine Ar-Ge çalışmalarının yapılması

4.    Öğrencilerin kendilerini ifade yetilerinin, özgüvenlerinin ve yaratıcılıklarının geliştirilmesi amacıyla Ar-Ge çalışmalarının yapılması

5.    Eğitimin niteliğini artırmak amacıyla MEB’in desteğiyle başarı tespitine yönelik Ar-Ge çalışmalarının yapılması

6.    Müfredata uygun dijital içeriklerinin geliştirilmesi ve hazırlanması için Ar-Ge çalışmalarının yapılması, bu kapsamda e-ders (video) uygulamaları ile içerik zenginleştirilmesi

7.    Temel ve orta öğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik her okulda bilim fuarlarının gerçekleştirilmesi

8.    Fatih Projeleri kapsamında Bilim ve Teknik, Bilim Çocuk ile Meraklı Minik dergilerinin ücretsiz ’e–dergi’ olarak öğrencilerin tabletlerinde yer alması için çalışma yapılması

Doğru yerdesiniz...
gelisenbeyin.net'tesiniz...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz