gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

8 il milli eğitim müdürü görevden alındı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 8 il milli eğitim müdürü görevden alındı
    Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2014 Saat 16:33
8 il milli eğitim müdürü görevden alındı

Milli Eğitim Bakanlığı'nda (MEB) da dün 8 ilin milli eğitim müdürleri görevden alındı.

Balıkesir, Gaziantep, Yalova, Rize, Samsun, Trabzon, Bolu ve Van İl Milli Eğitim müdürlerini görevden alan bakanlık, şimdilik yalnızca Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atama yaptı.

Bakanlık yetkilileri, bu görevden almaların, 17 Aralık operasyonunun ardından yapılan tayin ve atamalarla ilgisi olmadığını belirtti. Yetkililer, görevden alınan isimlerin uzun süredir vekaleten bu makamlarda oturduklarını ve yapılan değişikliğin rutin bir işlem olduğunu kaydetti.

Bakanlık, dün Balıkesir, Gaziantep, Yalova, Rize, Samsun, Trabzon, Bolu ve Van'ın Milli Eğitim Müdürlerini görevden aldı. 7 müdürün yerlerine henüz atama yapılmazken, sadece Van İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, aynı kurumda Eğitim Denetmenleri Başkanlığı yapan Kıyasettin Kırtekin atandı. Önümüzdeki günlerde diğer iller için de atama yapılması bekleniyor.
Bakanlığın kararıyla görevden alınan isimler şöyle:

"Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Saffet Yıldırım, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan ve Van İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına."

MEB: OPERASYONLA İLGİSİ YOK
Bakanlık yetkilileri, bu görevden almaların, yolsuzluk operasyonunun ardından emniyet, yargı ve maliyede yapılan tayin ve atamalarla ilgisi olmadığını belirtti. Yetkililer, görevden alınan isimlerin uzun süredir vekaleten bu makamlarda oturduklarını ve yapılan değişikliğin rutin bir işlem olduğunu kaydetti.

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz