gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Paylaşmak Güzeldir

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Paylaşmak Güzeldir
    Gönderim Zamanı: 20-Mart-2014 Saat 18:47
Etkinlik Paylaşmak

Eğitim süreci uzun bir yol olup, bu süreçte her zaman nihai bir son vardı. Bazı ikilemler olsa da süreç sürekli kendini yeniler ve yoluna devam eder.

Eğitimde önemli olan kişinin yaşı ve alabileceği bilgiyi maksimum seviyeye çıkartıp onun hayal gücünü geliştirmektir.

Bunun yanında soran, eleştiren, uygulayan, kavrayan bir nesil yetiştirmektir.

Amaç eğitime katkı sunacak, bireylerin kendini geliştireceği ve paylaşımda bulunacağı, vizyonu ve misyonu olan insanların ortak bir paydada buluşacağı bir ortam hazırlamaktır.

Eğitim öğretim sürecinde ele alınan konuların ve etkinliklerin daha iyi anlaşılması için; her bireyin kendi fikirlerini sunarak etkinlik örneklerine katkı sağlayabilmektedir. Eğitim materyallerin artırılıp kullanılması ve ortak amaca giden süreçlerde işbirliği yapılıp uygulanması başarıyı artırmaktadır.

Öğrenciler ve öğretmenler arasında daha iyiyi yakalamak konusunda bir proje veya etkinliğin paylaşılması çok önemlidir. Konusunda örnek teşkil eden projelerin sergilenmesi, öğrencinin başarısını artırmaya yönelik motive edici yönergelerden oluşturmaktadır.

Etkinlik örnekleri ve uygulamalarla öğretmen ve öğrencilerin sorunlarına çözüm bulmaktadır.

Yerleşmiş ve kullanılmakta olan yöntemleri değiştirmek çok uzun zaman alacağı için bir nebze de olsa üreten DÜŞÜNEN BEYİNLERİ geliştirmek zaman alacaktır.

Kendi yazdığınız bir makale, bir etkinlik örneği yâda herhangi bir yazınızı paylaşmak isterseniz e-mail adresine gönderebilirsiniz. Unutmayalım her paylaşım bir teşekkürü hak eder. Paylaşımlarınızı sitede görmek bizi memnun edecektir.

Paylaşmak yaşamaktır...

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz