gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Okulda performansa ücret

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Okulda performansa ücret
    Gönderim Zamanı: 06-Mayıs-2014 Saat 14:42
Okulda performansa ücret

1. İş dünyasının ağır topları Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde buluştu. Zirvede eğitim ve inovasyonun ekonomik büyümedeki önemine dikkat çekildi

2. Başbakan Yardımcısı Babacan, eğitimde devrim niteliğinde bir çalışmanın haberini verdi. Buna göre öğretmen maaşları yeniden düzenlenecek

3. Yeni düzenlemeyle öğretmenler de tıpkı özel şirketlerde olduğu gibi performansa göre maaş alacak. Uygulama profesörleri de kapsayacak

Ekonomi dünyası Uludağ'da buluştu. 3'üncüsü düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne iş ve siyaset dünyasının ünlü isimleri katıldı. Zirvenin açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, cari açığı kısa sürede yüzde 4-5'e düşürmek gerektiğini söyledi. Yetişmiş insan gücünün cari açıkla mücadelede önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Babacan, bu amaçla eğitim sisteminde yeni düzenlemelere gidileceğini açıkladı. "Bir ülkede insanlar ne kadar yüksek katma değer üretiyorsa ekonomi de o oranda büyüyor" diyen Babacan şöyle devam etti: "Öğretmen stratejimizi gözden geçiriyoruz. Öğretmenlerin iş performanslarını ölçmek gerek. Araştırma görevlilerinden profesörlere kadar performansı ölçüp, ona göre bir ücret modeli oluşturmayı düşünüyoruz. Daha sonra ilköğretim, ortaöğretim ve lisede de performans ölçülecek."

DÜNYADA TEKİZ
Ali Babacan, Türkiye'nin çalışma yaşındaki nüfusun ortalama eğitim süresinin 6.5 yıl olduğunu belirterek, "Dünyada 6.5 yıl eğitimi olup ortalama 10 bin 500 dolarlık milli gelire sahip başka bir ülke yok" dedi.

TEDBİRLER DEVAM EDECEK
Ali Babacan, cari açıkla ilgili hedeflere kısa vadede ulaşmayı planladıklarını ifade etti. "Aksi halde özel sektörün dış borcu, risk alanı olarak karşımıza çıkıyor. Buna izin veremeyiz, tedbirler almamız lazım" diyen Babacan şöyle devam etti: "Kısa vadede bütçe disiplini, para politikaları ve makro iktisadi tedbirlerin devam etmesi gerekiyor. Uzun vadede ise enerjide dışa bağımlılığımız etkili. Yenilenebilir kaynaklara ağırlık vermemiz lazım." Finans mahkemelerinin kuruluşuyla ilgili çalışmalara da değinen Babacan, "Çalışma HSYK tarafından tamamlandı. Sanıyorum kısa zaman içinde bu düzenlemeyi de yaparız" diye konuştu.

kaynak: sabah

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz