gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji Tasarım > Teknoloji ve Tasarım Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Teknoloji ve Tasarım Dersi Nasıl Uygulanacak?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Teknoloji ve Tasarım Dersi Nasıl Uygulanacak?
    Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2014 Saat 17:06
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Teknoloji ve Tasarım Dersi nasıl uygulanacak?
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Teknoloji ve Tasarım Dersi
Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği olarak, üyelerimizden ve öğretmenlerimizden gelen yoğun sorulara ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı için Teknoloji ve Tasarım Dersinin nasıl uygulanacağına yönelik yaptığımız görüşmede tarafımıza iletilen durum şöyledir;

BTYK çerçevesinde MEB ile TÜBİTAK arasında yapılan protokol gereği Teknoloji ve Tasarım Dersi 7-8 Öğretim Programı; TÜBİTAK tarafından hazırlanmaktadır.
Program TÜBİTAK tarafından hazırlanarak bakanlığa iletildikten sonra; Talim ve Terbiye Kurulu onayına sunulacak olup, onay sonrası yayınlanacaktır.
Mevcut durum itibari ile; güncellenmekte olan program yayınlanana kadar mevcut öğretim programı uygulanacaktır.
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında 8. sınıflarda mevcut programda yer alan kazanımlar ve bunlara yönelik etkinlikler aynen uygulanacaktır.
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında 7. sınıflarda okuyacak öğrenciler daha önce programın temelini oluşturan 6. sınıf kazanımları ve bunlara yönelik etkinlikleri almadıklarından dolayı ders planlamalarında; mevcut programda yer alan 6. sınıf grup etkinlikleri ile 7. sınıf etkinliklerine birlikte yer verilmesi uygun olacaktır.

TÜBİTAK tarafından üzerinde çalışılan Teknoloji ve Tasarım Dersi 7-8. Sınıflar Öğretim Programı tamamlanıp, onaylanması ve akabinde yayınlanmasına kadar dersimizin okullarda nasıl uygulanacağı ile ilgili olarak yukarıdaki açıklamaların dikkate alınması gerekmektedir. Saygılarımızla...
Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz