gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji Tasarım > Teknoloji ve Tasarım Projeleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Teknoloji Tasarım Öğrenci Etkinliği Bildirim Formu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Teknoloji Tasarım Öğrenci Etkinliği Bildirim Formu
    Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2011 Saat 17:40
Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinliği Bildirim Formu

Başvuru formu pdf den Word formatına çevrilmiştir.
http://www.gelisenbeyin.net/indir/ulusal_sergi_etkinlik_basvuru_formu.docx

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07-Nisan-2011 Saat 17:02
Ulusal sergi etkinlik başvuru örneği
Umut Ali Gürbüz adlı öğrencimin çalışması

GÜNLÜK ÖZETİ: Çalışmaya ilk başladığım anda fikirler üretmeye çalıştım. Aklıma gelen tüm fikirleri defterime yazdım. Düşündükçe yeni fikirler ve çözüm yolları aklıma geldi. Daha sonra sıraladığım fikirler arasında aklıma en çok yatan fikri buldum. İnsanların sabahları erken kalkmaması büyük bir sorundur. Bu sorun için günümüzde birçok çözüm var ama yinede bazı insanlar istenilen saatlerde uyanamıyorlar. Çözümler üzerine düşündüğümde birden aklıma bir fikir geldi. İstenilen saatte uyanmak için alarm çaldığında kişi yatağından kalkıp ayaklarını terliğe soktuğunda alarm susacaktı.

Bu sorunun çözümü için halının içine bir düzenek yerleştirilecekti. Dijital bir ekranda alarm saati ayarlanacaktı. Ayarlanan alarmın susması için kişinin ayağa kalkıp terliğiyle ya da ayağıyla bir noktaya basması gerekiyordu. Ayağa kalkan bir kişi tekrar uyuması zor olduğu için böylece erkenden kalkıp işine gidecekti. Ne yapacağıma karar verdikten sonra sıra maketini yapmaya gelmişti. Maket için gerekli malzemeleri ayarladıktan sonra işimi tamamladım. Böyle bir çalışmayı yaptığım için çok mutluydum.

Üzerinde ayar yapılabilen dijital halı ve terliği                                Yatak ve halının maketi

Öğrenci etkinlikleri ulusal sergisi başvuru örneği
Akay Öksüz adlı öğrencimin çalışması

Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinliği Bildirim Formu                      Ek-4

ÖGRENCİ VE OKUL BİLGİLERİ
Öğrencinin Adı Soyadı: Akay ÖKSÜZ                           e-posta:akayoksuz@hotmail.com
Öğrencinin Sınıfı: 8 /B
Öğretmenin Adı Soyadı: Yahya KARAKURT                             e-posta:gelisenbeyin@hotmail.com
Okulun Adı: Beykoop 2. Bölge Dr. Haydar Aslan İ.Ö.O.
Okulun Tam Adresi: Barış Mah. Kıbrıs Cad. No: 11 Beylikdüzü / İstanbul

ÖGRENCİ ETKİNLİGİ BİLGİLERİ
Kuşak                                Düzen       Kurgu      Yapım x

GÜNLÜK ÖZETİ: Bu çalışma aklıma bir anda geldi. Dersle ilgili bir konu bulmak için düşünüyordum. Önümdeki şişe dikkatimi çekti, iyice inceledim. Birden aklıma bir fikir geldi. Çift uçlu, çift aromalı bir şişe yapabilirdim. Daha önce böyle bir çalışma hiç görmemiştim. Hem bu birçok soruna çözüm olabilirdi. Örneğin insanlara bir misafir geleceği zaman heyecanlanır. Markete gidip alışveriş yapar. İnsanların ne içmek isteyeceğini bilmediği için üç-dört çeşit içecek alır. İşte benim projem bun çözüm buluyor. Uçlarından birleşik şişeler hem tasarruflu hem de ekonomiktir. Bir tek şişe ile iki içeceği içebilirsiniz. Yada bazı insanlar bir başkasının içeceğini içmek istemez. Ama şimdi iki uçlu içecekle arkadaşı da rahatlıkla içebilir. Uçları birbirine bağlı şişeler hem birbirine karışmıyor hem de hoşuna giden içeceği içebiliyorsun. Bir haftaya yakın bir sürede yaptım. Denedim ve halen kullanıyorum. Bu ürünü hazırlamak için iki adet pet şişe aldım. Uçlarından birleştirdim. Daha güzel görünmesi için birleşme noktalarına karton yapıştırdım. Gayet güzel oldu artık tek şişede iki adet içecek içebilirdim.
Pazarlanabilir hale getirme hususunda ürünün hedef kitlesi 7’den 70’ e. Marka, logo ve slogan hazırlandı. Reklam Senaryosu; iki arkadaş sahilde koşu yaparken çok yorulurlar. Bir banka oturup dinlenmek isterler. Sporcunun birisi suyunu çıkarıp içer ve arkadaşına su içmek isteyip istemediğini sorar. O da içmek istemez. Çünkü iğrenir. Tam o anda havadan aşağıya bir şişe düşer. Sporcunun biri heyecanla şişeyi kapar ve üzerindeki yazıyı okur. ‘Al 1 tane, iç 2 tane’ Severek içeceğini içer ve koşuya devam ederler.

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz