gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Özel okul teşvik başvuruları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Özel okul teşvik başvuruları
    Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2017 Saat 13:28
Özel okul teşvik başvuruları nasıl yapılacak?
2017-2018 yılı özel okul teşvik başvuruları binlerce vatandaş tarafından merakla bekleniyordu. Özel okul teşvik başvuruları başladı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl özel okullarda okuyan öğrencilere verilen eğitim ve öğretim desteği kapsamında 2017-2018 öğretim yılında, okul öncesi eğitim kurumlarında okuyan öğrencilere 3 bin 60 lira, ilkokul ve temel liselerde öğrenim gören öğrencilere 3 bin 680 lira, ortaokul ve diğer liselerde öğrenim gören öğrencilere ise 4 bin 280 lira destek ödemesi yapılacak. Peki, Özel okul teşvik başvuruları nasıl yapılacak?

Özel okul teşvik başvurusunun nasıl yapılacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl özel okullarda okuyan öğrencilere verilen eğitim ve öğretim desteği için başvuran vatandaşlar, özel okul teşvik ücretinin ne kadar olduğunu merak ediyorlar. Peki, Özel okul teşvik başvurusu nasıl yapılır? Özel okul teşvik ücreti ne kadar?

ÖZEL OKUL TEŞVİK ÜCRETİ NE KADAR?

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl özel okullarda okuyan öğrencilere verilen eğitim ve öğretim desteği kapsamında 2017-2018 öğretim yılında, okul öncesi eğitim kurumlarında okuyan öğrencilere 3 bin 60 lira, ilkokul ve temel liselerde öğrenim gören öğrencilere 3 bin 680 lira, ortaokul ve diğer liselerde öğrenim gören öğrencilere ise 4 bin 280 lira destek ödemesi yapılacak. Ayrıca 2017-2018 öğretim yılında okul öncesinde 6 bin, ilkokul, ortaokul ve liselerde 15 biner, temel liselerde ise 24 bin olmak üzere toplam 75 bin öğrenci ilk defa bu destekten yararlanma imkânı bulacak.

2017-2018 ÖZEL OKUL TEŞVİK BAŞVURU VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

5 Eylül – Tercih işlemli yapmaya hak kazanan öğrencilerin ilanı
6-19 Eylül – Tercih işlemleri
20 Eylül – Yerleştirme sonuçlarının ilanı
21-26 Eylül – Nakil ve kesin kayıt işlemleri
27 Eylül – Ek yerleştirme sonuçlarının ilanı
27-30 Eylül – Ek yerleştirme kayıt işlemleri

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]