Projeler, Proje Örnekleri, Yeni Proje Örnekleri, İlginç Proje Örnekleri, Proje Önerileri

Üretim; insan ihtiyaçlarını karşılamak için mal ve hizmetlerin miktarını ya da faydalarını artırmaya yönelik çabalar olarak tanımlanabilir. Bu sebeple üretim, imalat kavramından ayrılır; zira imalat, üretimden farklı olarak sadece bir malın sayısını ya da faydasını arttırma çabasıdır. 

 

Anahtarı unutma derdine son
Artık anahtarımı unuttum, ah bu kapıyı açmak için gereken şifre neydi derdine son! Sadece parmağınızı göstererek kapınızı açabileceksiniz.

Ses Geçirmeyen Pencereler
şimdiye kadarki üretilmiş camlara göre daha güvenlidir. Aynı zamanda ses, su ve ısı geçirmeyen özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Yakın bir zamanda camlarımızın yerini bunlar alacak.

Kaydıraklı Bina 
Hem kısa yoldan inmek isteyen, hem de deprem gibi acil durumlarda çıkışı kolaylaştıran sistem. Bu tür kaydırakları en çok çocuklar sevecek..

Isıtmalı pantolon
Bu pantolonda bacaklarınızı ve ellerinizi koruyan ısıtıcılar var. Uzaktan kontrol edebildiğiniz ısı kontrol kumandası işi daha bir kolaylaştırmış. Harika değil mi?

Damar bulucu
Hastanelerde hemşirelerin damar bulacağım diye damarlarınıza zarar verme ihtimalini sonlandıran buluş...

Alışverişe gidince şemsiyeden dolayı poşet taşıma dersine son...
Elinizi kullanmadan şemsiyenizi taşıyın...

Büyüyen Ayakkabı
Çocukların ayaklarının ne kadar büyüdüğü malum. Ne kadar sık ayakkabı almak gerektiği de. Inchworm isimli bir ayakkabı şirketi 3 numaralı aynı anda kapsayan bir ayakkabı yapmış.

Kadınlar için koruma ceketi 
Bayanları saldırılardan korumak için tasarlanmış bir ceket. Hemen elin altındaki kumandayla yönetilen bu ceket, kendisini tutana elektrik şoku veriyor. 

Kağıt Pil

Bilim insanları, uzaktan bakıldığında sadece bir kağıt parçasına benzeyen bir pil geliştiriyor. Kağıt pil, üç yıl içinde satışa sunulabilecek.
Kağıdı küçük bir karbon tüpün içine koyan araştırmacılar, kağıtta enerji saklanmasını sağladılar.

Nanoteknoloji Telefon
Son yıllarda nanoteknoloji hayatımızın hemen her alanında kendini göstermeye başladı. Nanoteknoloji ile üretilecek olan Morph isimli bu telefonun materyali esnek, farklı şekillere dönüşebilen ama aynı zamanda da oldukça sağlam. Şimdilik hala araştırma ve geliştirme aşamasında olan bu telefon çok yakın yıllarda son kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.

Yürürken telefon şarj edebilen spor ayakkabı!
Kronik şarj probleminin çözümü ile ilgili gelişmelerin en dikkat çekeni, kinetik enerjiyi elektrik enerjisine çevirebilen spor ayakkabı projesi.
Harici şarj cihazları akıllı telefonların çabuk biten şarj sorunları için mantıklı bir çözüm olsa da yanında fazladan bir şeyler taşımak istemeyenler için yeterli değil.

Yorulanlar için koltuklu alışveriş sepeti, Özellikle çabuk yorulan alışverişi sevmeyenler için düşünülmüş... 

Gündelik hayatımızda var olan bir sorunun çözümünü düşünerek, sorgulayarak, beyin fırtınaları yaparak ürünler ortaya çıkarırız.

Proje Konuları  / Proje İsimleri / Proje Araştırma Konuları / Proje Posterleri / Tübitak 4006 Proje Örnekleri Sorunlar ve Çözümler


Projeler / Proje Posterleri / Bilimsel Proje Nedir? / Bilimsel Proje Hazırlama / Bilimsel Proje Hazırlama Örnek / Proje Örnekleri / Proje Üretme Önerileri

Nesnelerin İnterneti / Yapay Zeka / Sensör Teknolojileri / BiyotaklitYenilebilir Enerji / Biyoçeşitlilik / Enerjinin Dönüşümü / Steam / Akıllı Ürünler