Tübitak Bilim Fuarı Açılış Konuşması

Okul Müdürümüzün Açılış Konuşması;
Sayın Kaymakamım Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm Sayın Maarif Müfettişleri Başkanım Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüm Değerli Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Değerli öğretmen arkadaşlarım Değerli Veliler ve Sevgili öğrenciler!

TÜBİTAK ‘IN desteğiyle bu yıl ilkini düzenlediğimiz Tübitak 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

 

Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda fizik alanında 3 proje, edebiyat alanında 2 proje, tarih alanında 1 proje, matematik alanında 4 proje, kimya alanında 2 proje, biyoloji alanında 3 proje, teknoloji alanında 5 proje olmak üzere toplam 20 projeyi 68 öğrencimiz 12 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular.
Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.

Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.


Değerli konuklar, proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Not: Emeği geçen Ali Şahutoğlu öğretmen arkadaşa sonsuz teşekkürler...
Tübitak Bilim Fuarı açılış programı için tıklayınız... Bilim fuarı açılış konuşması örneği için tıklayınız... Araştırma projeleri galerisi için tıklayınız...

Tübitak 4006 Bilim Fuarı / Tübitak Sıkça Sorulan Sorular / Tübitak Fuar Süreci / Bilim Fuarında Yapılacaklar / Bilim Fuarı Projeleri Galerisi


Nesnelerin İnterneti / Yapay Zeka / Sensör Teknolojileri / Biyotaklit / Yenilebilir Enerji / Biyoçeşitlilik / Enerjinin Dönüşümü / Steam / Akıllı Ürünler