Tübitak E -İmza Nasıl Alınıyor? E-İmza Tübitak

Tübitak 4006 projelerimiz onaylandı. İlk defa yürütücülük yapacağım. E- imza'yı nasıl nereden talep etmem gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Tübitak 4006 Bilim Fuarı proje onayı alındıktan sonra e-imza süreci başlamaktadır. E imza sürecin başlamadan nereden alacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Sizler için nerelerden alabileceğinize dair araştırmalar yaptık.

1. Kamusm; Tübitak tarafından hazırlanan e imzalar adresinize gönderiliyor, ücreti sanal olarak ödeyebilirsiniz. internet üzerinden de başvuru yapabiliyorsunuz. Yaptığınız başvuru formunu kamusm deki adrese göndermeniz yeterlidir, daha sonra kurye adresinize getirmektedir.  Bu adresten başvuru yapabilirsiniz. https://ebasvuru.kamusm.gov.tr/meb4006?fbclid=IwAR0ZxPb1-iAEs_yMjWNK7QrTWIUUf0hGAeKnHbIP2rTcEDUsxwI2jrqZ6D0

kamusm.gov.tr sitesinden pin alınması gerekiyor. Siteye girildikten sonra online işlemlerden bireysel nitelikli elektronik sertifika işlemleri bölümünden şifreli giriş bölümüne tıklanır. Sonra gerekli bilgileri girdikten sonra kilit çözme bölümüne tıklanır. Pin kodu için 6 rakam girilir. Tc kimlik no ve pin şifresiyle işlemler gerçekleştirilir. 

 

 


2. PTT Şubeleri; e imza vermeye yetkili PTT şubesine  gidip, e-imza almak istediğinizi söylediğinizde gerekli işlemleri başlatıyorsunuz.1 yıl mı? 3 yıl mı ? süresine karar verdikten sonra ödemeyi yapıp başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Daha sonra e imzanızı kurye adresinize getirmektedir. İşlem bir- iki hafta sürmektedir.

3. e-imzaTR; https://www.e-imzatr.com.tr/e-imzaTR?fbclid=IwAR3cFJ2yBYBNdAh14DSSPw5gmWJQF_14I0ZJAk2Z_ZG41Ci6az-GKgaQdQQ sitesine girip gerekli işlemleri başlatıyorsunuz.

Proje yürütücüleri tarafından e-imzadan sonra okul ve ilçe yönetimi üzerinden e-imza süreci devam etmektedir.
İlk önce bilimiz.tubitak.gov.tr sitesini giriş yapıldıktan sonra e-imza sürecini başlata tıklanır. Oradan Mebbis üzerinden giriş yapılıp devamında gelen seçenekleri ilerleterek elektonik imza süreci tamamlatılır.

Her öğrencinin "bilime iz bırakabilmesini" sağlayacağını düşündüğümüz bu program, öğretmenlerimizin süreci anlaması ve öğrencilere doğru bir şekilde aktarması ile gerçekleşecektir.

Tübitak tarafından hazırlanan İmza süreci ile ilgili tüm bilgiler için tıklayınız.

Tübitak 4006 Hakkında Tüm Bilgiler Tübitak Bilim Fuarı Süreci Bilim Fuarı Fatura Örneği / Tübitak Sıkça Sorulan Sorular Yapılacaklar Listesi