Gelişen Beyin TRT'de

Turkiye'nin bilişim alanında en kaliteli programlarından birisi olan TRT’de yayınlanan Türksite programında haftanın site tanıtımında http://gelisenbeyin.net vardı. Her geçen gün kalite çıtasını yukarı çekip en özgün, bol içerikli, konularıyla ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmektedir.
Sitenin logosuna baktığınızda aslında tüm içerik görselleştirilmiştir. Eğitimin önemi, farklı düşünme araştırma ve uygulama neticesinde yeni ürünler ortaya çıkarma eksenin döngüsünde dersimizin ünitelerinden bahsedilmektedir.
Ortaokulda okutulan Teknoloji ve Tasarım dersinin hedefleri doğrultusunda dersle ilgili bilgiler verilmektedir. Kapsamı geniş olan site portal ve forumdan oluşmaktadır. Portalda, Atatürk Köşesi, Teknoloji ve Tasarım bilgi deposu , etkinlik resimleri, bilim insanları, buluş hikayeleri ve yeni teknolojiler hakkında bilgi verilmektedir. Forum kısmı da içerik olarak değişik konulardan oluşmaktadır. Bunlar Bilim ve Teknoloji, Teknoloji ve Tasarım, Düşünme Zamanı, Eğitim Dünyası ve diğer konulardan oluşmaktadır.

Sitemize olan ilgisinden dolayı TRT ve Türksite çalışanlarına teşekkür ederiz..

Önerileriniz bizim için önemlidir.

 

Gelişimin adresi gelisenbeyin.net
Sitemize olan yoğun ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Sizlerden aldığımız güçle daha etkili ve daha düzenli çalışmalara hep beraber imza atacağız. Katkılarınızla gücümüze daha çok güç katıp yolumuza en güzel şekilde devam edeceğiz. Sizlerin paylaşımları ile Sitemiz her geçen gün daha da zenginleşecek ve hepimiz için daha yararlı hale gelecektir... Nice güzel paylaşımlara...
Önerileriniz bizim için önemlidir.
Yahya KARAKURT / Eğitimci - Yazar / Yazarın Tüm Yazıları / Yahya Karakurt İmza GünüGünümüz çocukları teknolojiyle oldukça içli dışlı büyüyor. İyi bir ebeveyn bu durumdan korkmak yerine evlatlarımızı iyi sitelere yönlendirebiliriz. İnternet bu yönlendirmeler için oldukça iyi bir kaynaktır.
Site içeriklerinin bozulması ve özgün içeriklerinin azalması, internet adeta bir çöplüğe benzetti. Bunun yanında üretken, kaliteli iyi siteler her zaman ayakta durmuştur. Günümüzde ebeveyn ister istemez çocuğunun interneti dolaşmasını kontrol altına almak isterler.
Gelişen Beyin sitesi 7’den 70’e herkese yardımcı olmak için kurulmuştur.
Bu site kaliteli, doğru ve öznel bilgilerle öğrenciyi olumlu yönde belirgin hedefler doğrultusunda yönlendirmek isteyenlerin rahatlıkla ulaşacağı bir limandır.
Teknoloji ve Tasarım dersine dair her şey sloganıyla, eğitim öğretimle ilgili tüm konuları bu sitede rahatlıkla görebilirsiniz.

Paylaşmak yaşamaktır...  www.gelisenbeyin.net' e  Reklam vermek için tıklayınız... / gelisenbeyin.net haftanın sitesi
E-mail adresi: gelisenbeyin@hotmail.com


Patent / İnovasyon / Proje / Nanoteknoloji / Buluş Hikayeleri / Gelişen Beyin / Genel Kültür / “Gelişen Beyin” Yenilikçilik Ödüllerinde…