Geleceğin İcatları, Geleceğimizi Değiştirecek İcatlar

Yemeğe dönüşen haplar

Gelecekte, günlük hayatımız içinde yaptığımız her şey çok daha pratik bir hale gelecek.

Örneğin, saatlerce yemek yapmak ve önümüze konan ıstakozun kabuğunu kırmakla dakikalar harcama yerine, açlığımızı ufak haplarla gidereceğiz. Bu sayede, ne kadar kalori alacağımızı dert etmeden vücudunuzun ihtiyacı olduğu kadar besin değerini almış olacağız. Ancak bilimsel olarak bakıldığında, bu pek olanaklı gözükmüyor.

Günlük 2000 bin kalori ihtiyacımı karşılamak için, neredeyse yarım kilo hap yutmamız gerekiyor. Ayrıca, sadece yağ ihtiyacını karşılayacak bu haplar vitamin, karbonhidrat ve vitamin içermeyecek. Oysa günlük yağ ihtiyacımızı bir dilim pizza ile karşılayabiliriz. Öte yandan, İngiliz ve Norveçli bilim insanları, gerçek bir öğün tadı veren sakız geliştirmek üzere olduklarını belirtti. Belki hap olmayacak ama üç öğün yemek ‘çiğneyebiliriz.’

Zaman Yolculuğu

“Zaman Makinesi”, “Geleceğe Dönüş”, “Bill ve Ted’in Maceraları” gibi filmlerde, sayısız televizyon dizisinde, kitaplarda ve çizgi romanlarda vazgeçilmez bir bilim kurgu fantezisi zaman yolculuğu.

Ancak, felaketleri önleyebilecek olmanın yanında, işleri düzeltmek isterken çok daha beter durumlara yol açmamıza neden olabilecek bir buluş. Bu yüzden makinesi için düşünülebilecek en iyi şey, onu hiçbir zaman keşfetmemek.
 

Geleceğin akıllı şehir tasarımları... Geleceğin şehrinde farklı tasarımlar yer alacak.


Işınlanma

Anında bir yerden bir yere ışınlanabilmek günümüz için hala çok ileri bir teknoloji.

Bugüne kadar gerçek hayatta ışınlanma teknolojisini hayata geçirebilecek ciddi bir gelişme yaşanmadı ancak bazı bilim insanları varsayımsal solucan delikleri oluşturarak ışınlanmanın hayata geçebileceğini iddia etti.

ABD Hava Kuvvetleri’nin ise bu konuda çalışma yaptığı biliniyor. Hatta bir askeri yetkilinin “aşırı uzayda (üçten fazla boyutlu uzay) insanları bir yerden bir yere ileten yerçekimsel solucan deliği jeneratör sistemleri” patenti aldığı biliniyor.

Su altı şehirleri
Okyanusların derinliklerinde rahat rahat yaşamak varken, yeni gezegenler keşfetmeye neden ihtiyaç olsun? Film yapımcılarının su altı şehirleri fikrinden önce, Kaptan Nemo ile dünyanın tüm okyanuslarını gezen, hatta Atlantis’e bile uğrayan Nautilus (Kaptan Nemo’nun denizaltısı) vardı. Belki de gelecekte gezegenleri keşfetmek yerine insanlık su altında bir Dubai ya da Maldiv Adaları inşa etmeyi başarabilir.


Böyle teknolojik gelişmeleri heyecanla takip edeceğiz.... Zamanı geldiğinde insanoğlu bunlarla iç içe yaşayacak... Hatta yaşamaya başladık bile...

Geleceğimizi değiştirecek icatların devamı için tıklayınız...

Tasarlamak / Harf Tasarımları / Araba Tasarımları / Robot Tasarımları / Maket Tasarımları / İlginç Tasarımlar / İlginç Tasarım Örnekleri

Bilim İnsanları / Ünlü Yazarlar / Ünlü Ressamlar / Ünlü Müzisyenler / Türk Büyükleri / Türk Bilim İnsanları / Ünlü Matematikçiler / Ünlü Fizikçiler