Geleceğimizi Değiştirecek İcatlar, Geleceğin İcatları
Hologram TV; İlk önce LCD televizyonlar geldi, daha sonra LED ve OLED şimdi de 3 boyutlu televizyonlar. Bundan sonraki adım ise hologram. Bugüne kadar sadece bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz bu teknoloji yakın gelecekte oldukça yaygınlaşacak.
Öncelikle reklamcılık alanında kullanılması öngörülen hologramlar gelişen tekniklerle birlikte perakende kullanıcıların da hizmetine sunulacak.
Japonya, hologram teknolojisine öncülük yapan sayılı ülkelerden biri. 2018 ve 2022 Dünya Kupası turnuvalarına aday olduğunu açıklayan Japonya'nın FIFA'ya sunduğu teklif paketinde maçların 3 boyutlu teknoloji ile yayınlanması da var.
Bu konsept projeye göre 200 adet HD kamera ile kaydedilecek olan maçlar, diğer ülke statlarında 3 boyutlu olarak izlenebilecek.

 

 

Film dünyası gelişmeye başladığından bu yana bilim kurgu yapımları sinema ve televizyon dünyasının vazgeçilmez bir parçası oldu. Hayal gücünün sınır tanımayan yaratıcılığı, sadece beyaz perde ve televizyon ekranlarında değil, çizgi roman ve kitaplarda da sayısız uçuk kaçık teknoloji sundu bize. Teknolojinin her gün yeni bir gelişime imza attığı günümüzde, bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz birçok teknoloji ve kehanetin gerçekleşebileceği günlere yaklaşıyoruz.
Peki bunların arasından hangilerinin yakın gelecekte yaşanması daha olası? Uçan arabalar mı, yoksa dünyanın sonu mu?

 

Geleceğin arabaları çok fonksiyonlu olacak... Yakıtları değişecek.  Sponsor Bağlantılar

Jet çantası
İlk olarak 1920’lerde Amerikan bilimkurgu dergilerinde ortaya çıkan sırta takılan ve takan kişinin uçmasını sağlayan jet çantası, popüler kültürde James Bond’un Thunderball ve The Rocketeer gibi filmlerde varlığını sürdürdü. İkinci Dünya Savaşı’nda, Naziler mayın arazilerini üzerinden uçabilmeleri için bu cihazları test etti ancak ilerleme sağlayamadı. Her ne kadar bugüne dek ticari amaçlı olarak hayata geçirilmeye çalışılmış olsa da, jet çantaları sadece uzayın boşluğuna kapılıp gitmemeleri için astronotlar tarafından kullanılıyor. 2010’da ise Yeni Zelanda’nın Martin Aircraft şirketi bu araçları hayata geçirmek için 12 milyon dolarlık bir ortak girişim başlattı. Sonucun ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

 

 

 

 

Sayborg insanlar
Tıp ve teknoloji ilerledikçe insanların çip ve biyonik uzuvlar yardımıyla çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması planlanıyor. Ancak bu gelişmeler henüz Terminatör ya da Robocop olacağımız anlamına gelmiyor. Teknoloji geliştikçe, insanların bir gün süper gelişmiş sayborgları belli amaçlar için kullanacaklarına şüphe yok gibi. Ancak bunun iyi mi kötü olacağını bilmek çok zor.

 

Böyle teknolojik gelişmeleri heyecanla takip edeceğiz.... Zamanı geldiğinde insanoğlu bunlarla iç içe yaşayacak... Hatta yaşamaya başladık bile...

Geleceğimizi değiştirecek icatların devamı için tıklayınız...

Teknolojik Gelişmeler / Geleceğin İcatları Çevreye Duyarlılık / Projeler / İcatlar İnovasyon / Rehberlik / Patent

Paylaş  Reklamlar

 

İcatlar

İcat Nedir?

İcatlar Listesi

İcatlar Buluşlar

İlk İcatlar

Geleceğin İcatları

İcatlar Kronolojisi

Buluşlar

İlginç Buluşlar

Kendi İcatlarıyla Ölen Mucitler

Müslümanların En İyi 10 İcadı

Müslüman Bilim Adamları İcatları

Hayatımızı Değiştiren İcatlar

Yeni Buluşlar

Farklı ve İlginç İcatlar

Beyin Geliştirmek İçin Öneriler

En İyi İcatlar

Dünyayı Değiştiren Teknolojik İcatlar

Genel Kültür Soruları 

Tasarımlar

Teknoloji Nedir?

Tasarım Nedir?

Projeler 

İnovasyon

NanoTeknoloji

Rehberlik

Yaratıcı Düşünceyi Uyaran Teknikler

İzin alınmadan kopyalanamaz ve kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.© Tasarım  KARAKURT