Neler Oluyor Bu Okulda?

Bazı durumlar vardır ki gözle görülür bir şekilde kendini gösterir. Bu okulda neler oluyor böyle? Ne güzel gelişmeler... Hep böyle devam etsin, daha da gelişsin.  Böyle olaylar kurum kültürü ve o kurumda çalışanları pozitif yönde etkileyerek onları başarılara doğru sürükler.

Hayatımız sürekli bir değişim halindedir. Değişime ayak uydurmak ve kendimizi yenilemek zorundayız. Kurum kültürü ve gelişim arasında büyük bir ilişki vardır. Hedeflenen başarılara ulaşılması için sürekli bir çalışma temposuna sahip olması gerekiyor.

İMKB Ortaokulu eğitim ve öğretim kalitesindeki farklılığını bir kez daha gözler önüne serdi. Sporda, bilim ve teknolojik çalışmalarında, resim yarışmalarında kazandığı başarılara bir yenisini daha ekledi.

Başarılar peş peşe geldi, birleşerek büyük bir sinerji ortaya çıkardı. Bu da gelecek olan başarıların habercisi durumuna geldi. Okulumuzun başarılarında birkaç tanesini sizlerle paylaşıyorum.

Okulumuzda  Tübitak 4006 bilim fuarı coşkuyla yapıldı.

Bilim fuarları öğrencilerin vizyonunu genişleten ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan, onların bakış açılarını zenginleştiren geliştiren bir çalışmalardır. Amaç, öğrencilerimizin ufkunu açmak, kendilerine güvenmelerini sağlamak, araştırma ve geliştirmeye yönlendirmektir.

Unutulmamalı ki kişilerin hayal güçleri bilim ile desteklendikçe üretim gerçekleşecek ve üreten beyinler kendini gerçekleştikçe mutlu, huzurlu olacaktır.

57 Bilim Projesi sergilendi. Birbirinden farklı ve yaratıcı projeler farklı branşlarda bir arada buluştu. Videoyu izlemek için tıklayınız...

Eğitim Destek Odası; Okulumuz öğretmenleri gönüllü olarak, hiçbir ücret almadan bep'li öğrencilere yıl boyunca birebir ders verdiler.

 “Küçük Hayaller Büyük Projeler” Kazandırdı

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Esenler Belediye’sinin ortaklaşa düzenlediği “Küçük Hayaller Büyük Projeler” Proje Sergisinde okulumuz öğrencileri büyük başarı gösterdi.

Öğrencilerin karşılaştıkları sorunlara çözüm odaklı bakış açısı geliştirebildikleri Teknoloji ve Tasarım dersi kapsamında Öğretmen Yahya Karakurt’un danışmanlığında uygulanan “Küçük Hayaller Büyük Projeler” ile İMKB Ortaokulu, İlçemize ödül kazandırdı. İMKB Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Taha Hakkı Dirikolu ve 7.sınıf öğrencisi Zeynep Naz Gül başarılı çalışmaları ile İstanbul birinciliğini aldılar.

Şimdi Düşünme Zamanı Projesi

Genç zihinlerin düşünme becerilerini geliştirmenin gelecekte ülke ekonomisine katacağı dinamizmi dikkate alarak, Türk Patent Enstitüsü, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle ilköğretim okullarının 7  ve 8. sınıflarında okutulan Teknoloji ve Tasarım Dersi kapsamında öğrencilerin yaptıkları çalışmaların “Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri” ile sergilenmesi imkanını sağlamıştır.

Şimdi Düşünme Zamanı Ulusal Projesi Birincisi “Koruyucu Araba” eseriyle okulumuz 8. Sınıf öğrencisi Taha Hakkı Dirikolu oldu.

Resim yarışmasında mansiyon ödülünü kazandık.

Aşık Veysel Lisesindeki resim yarışmasında 8/E sınıfından Hwang isimli öğrenimiz mansiyon ödülünü almıştır. Sadettin Aksoy’u ve öğrencimizi tebrik ederiz.

Sporda Her Zaman Bir Adım Öndeyiz / Şampiyon Beylikdüzü İMKB!

Beylikdüzü ilçe turnuvasında, Okulumuzun minikler futbol takımı 1. yıldızlar futbol takımı 2. olmuştur.

Beylikdüzü İMKB Ortaokulu Futbol Takımı’nın, İlçe genelinde yıldızlar ve küçükler futbol turnuvalarında ikincilikleri, İstanbul genelinde yapılan turnuvalarda ise 300 takım arasından son 16’ya kalma başarıları bulunuyor. Süleyman Özdoğan ve öğrencilerini tebrik ediyoruz.

Voleybolda İMKB Ortaokulu Şampiyon oldu.

43 takımın katıldığı ve 88 karşılaşmanın gerçekleştiği müsabakalarda Voleybol Yıldız Kızlar kategorisinde şampiyonluk kupasını kazandı.

Beylikdüzü ilçesi okullar arasındaki Voleybol Yıldız Kızlar kategorisinde okulumuz Beylikdüzü İMKB Ortaokulu birinci oldu. Okulumuz öğretmeni Yalçın Erdoğan ve öğrencilerini tebrik ediyor. Başarılarının devamını diliyoruz.

Masa Tenisinde 3 Kupa Birden Okulumuza

İMKB Ortaokulu Yıldız kız ve erkekler, küçük kızlar kategorilerinde Beyikdüzü ilçe şampiyonu oldular. Koordinatör öğretmen Adem Tekin hocamız ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz...

İlçe Teog Şampiyonu İMKB

8/I sınıfı öğrencimiz Sezin Ece Ünlühızarcı gerek okul içindeki üstün başarısı, gerekse TEOG sınavlarındaki tüm derslerden tam puan alarak gösterdiği performans ile okulumuzun yüz akı olmuştur. Hiçbir dershane, kurs, benzeri takviye kurumlarından destek almadan kazanılan bu başarı tamamıyla İMKB ortaokulu öğretmenlerimizin emeklerinin karşılığıdır. Bu başarıyla öğretmenimize ne kadar övgü söylesek, teşekkür etsek azdır. Çocuklarımızı böyle bir öğretmen kadrosu içinde geleceğe hazırlamanın gururu içindeyiz.

İmkb Ortaokulu idarecisi ve öğretmenleriyle tam bir bütünlük ve uyum içinde çocuklarımızın okul dışından etüt merkezi, özel kurs, dershane vb. kaynaklara yönelmeden eğitimlerini eksiklik tamamladıkları bir okuldur.

Öğrencimiz Sezin Ece Ünlühızarcı matematik öğretmenimiz Sayın Şükrü Aydın Ünlühizarcı arkadaşımızın okulumuz öğretmeni kızı olması öğretmen olarak sevincimizi ve mutluluğumuzu katlamıştır. Kenan İlhan / Okul Müdürü

E-TWİNNİG PROJEMİZ
Projeye katılan Avrupa ülkelerinin kendi kültürlerine ait geleneksel hikayelerini posta yoluyla paylaşımlarda bulunmak amacıyla ‘’Traditional Stories’’ adı altında e-Twinnig projemiz okulumuzda yürütülmektedir. Öğrencilerimizin araştırma yaparak buldukları geleneksel Türk hikayelerimizi kendi el yazılarıyla yazdılar ve proje ortağımız İngiltere’ye postaladık. Öğrencilerimiz kendi el yazılarıyla yazdıkları hikayeleri başka ülkeye gönderilip orada okunacağı için çok heyecanlandılar ve projemizde severek, isteyerek yüksek motivasyonla çalıştılar.
Proje kurucusu İngiltere ‘deki ortağımız da öğrencilerinin el yazısı ile yazdıkları geleneksel hikayelerini posta ile okulumuza gönderdi. İngiltere’den gelen geleneksel hikayeleri okulumuzda panoya asarak öğrencilerimizin farklı kültüre ait geleneksel hikayeleri okumalarını sağladık.
Etwinning, Avrupa ülkelerindeki öğretmenlerle iletişim kurmak,işbirliği yapmak,projeler geliştirmek ,paylaşmak amacıyla kurulmuştur. Öğrencilerimizi projelere ekleyerek farklı ülke kültürlerini tanımalarını, sınıf içi ders uygulamaları ile gerçek yaşam boyutu getirerek öğrencilerimizin dikkatini çekerek, uluslararası projeler yaparak teknolojiyi ve yabancı dil kullanımını yaygınlaştırmayı okulumuz öğrencilerini vizyon sahibi olarak yetiştirebilmenin gayret ve çabası içerisindeyiz.

Gelecek Beylikdüzü İMKB Ortaokulu’nda!!!

İMKB ortaokulu bugün olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da başta okul idaresi ve öğretmenleri olmak üzere seçkin deneyimli, özverili ve çalışkan kadrosuyla nice başarılara imza atacağına inanıyoruz.

Yahya KARAKURT- Eğitimci / Yazarın Diğer Yazıları  /Başarının Anahtarı İnovasyonda! / Hayal Gücünün Tavanı Var Mıdır?

Paylaş  Reklamlar

 

Okuma Nedir?

Kitap Okumanın Faydaları

Yavaş Okuma Nedenleri

Nedir Bu Hedefsizlik?

Düşünmeyi Bilmiyoruz!

Problem Çözme

Okulda Başarı Taktikleri

Haydi İnovasyon Yapalım!

Kişisel Başarının Anahtarı

Nasıl Bilim Adamı Olunur?

Beyin Geliştirmek İçin Öneriler

Sınav Kaygısı

Verimli Ders Çalışma İçin 10 Kural

Ders Çalışma Ortamı Nasıl olmalı?

Yanlış Çalışma Davranışları

Sınıfta Etkili Ders Dinleme

Not Tutmanın Faydaları

18 Adımda Test Çözme Becerisi

            

 İzin alınmadan kopyalanamaz ve kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.© Design, By Karakurt