Atatürk'e Mektup, Atatürk'e Mektup Kısaca, Ataya Mektup, Atatürk'e Mektup Örnekleri

Sevgili Atatürk,
Ülkemizi düşmanlardan kurtardın. Çağdaş ve insan haklarına değer veren bir ülke kurdun. Ben bu ülkede yaşadığım için çok mutluyum. Ülkemi gerektiğinde düşmanlardan kurtaracağım. Senin kurduğun bu ülkenin bilim, sanat, ticaret ve birçok alanda en üst sıralarda olması için çalışacağım. Ülkemin bütün çocukları gibi bende sana minnettarım.
2/C Elif Zeynep Koçyıldız

Sevgili Atatürk,
Seni çok seviyorum. Sen hayatımda gördüğüm en çalışkan, en cesur en yardımsever komutanlardan birisin. Bizi her türlü savaşlardan kurtardın.
Sen bize yardım ettiğin için biz hepimiz senin bir komutanınız.
2/C Nehir Yazıcıoğlu

 

Sevgili Atam,
Sana olan sonsuz saygım ve sevgim, bana aydınlattığın yolda yürütüyor beni. Bana hayatım boyunca destek olacağına ve yanımda olacağına inanıyorum. Ben seni hissediyor seni anlıyorum. Senin sonsuz vatan sevgine, bize feda ettiğin canına borçluyum kendimi. Bize armağan ettiğin okullar, yollar, fabrikalar ve hastaneler için sonsuz teşekkürler.

İleri görüşlü oluşun, bize feda ettiğin milli mücadelede seni başarılı yaptı. Sana gelen kurşunların hepsinin üstesinden geldin. Bize armağan ettiğin Geometri kitabı için teşekkürler. Hayatım sana bağlı benim. Açtığın yolda yürüyeceğime söz veriyorum. Kalbimde yaşıyorsun ve hep yaşayacaksın.
Sevgi ve saygılarımla… / 3-B Lara Öge

Sevgili Atatürk’üm,
Seni çok seviyorum. Ülkemizi kurtardığın için sana çok teşekkür ederim. Ben bir kız çocuğuyum. Senin bize verdiğin kadın hakları sayesinde özgürce ve erkeklerle eşit haklara sahip olarak yaşayacağım. Sana saygım ve sevgim sonsuzdur. Ülkemiz için yaptığın yenilikler, bizlere verdiğin haklar, özgürlükler için sana çok şey borçluyuz. Sen tüm dünyaya da barışı, insanlara saygıyı öğrettin. Seni ben ve herkes bütün kalbimizle seviyoruz.
Sevgi ve saygılarımla / 4-A Duru Karaköse

 

Sevgili Atatürk,
Kurduğun ve bize hediye ettiğin Cumhuriyetinle yaşıyoruz. Bizleri bırakıp gittiğin hazan (sonbahar) mevsimindeki hüznü duyuyorum zaman zaman içimde . Ne de olsa omuzlarımıza yüklediğin yük hayli ağır ve gurur verici . Hani demiştin ya hitabende birinci vazifen Türk istiklalini Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Ülkemize ve sana karşı bu yüzden sorumluyuz. Yıllar önce bir sonraki yüzyılı görebilecek kadar yüce vasıflara sahip bir Atanın çocukları olmak gurur verici. Cumhuriyetin ve senin çocukları olarak yaşadığımız müddetçe ilmin, medeniyetin, geçmişimizin ve geleceğimizin yılmaz savunucuları olacağız. Her zaman önde her zaman çevik ve her zaman güçlü olacağız...
 "EĞİTİM HER YERDE" kitabı için tıklayınız...  
Reklamlar

 

Atatürk'ün Kişisel Özellikleri

Atatürk'ün Anıları

Atatürk'ün Çocukluk Anıları 

Atatürk'ün Askerlik Anıları

Atatürk'ün Öğrenim Hayatı Kısaca

Atatürk'ün Son Yılları ve Ölümü

10 Kasım'ın Anlam ve Önemi

10 Kasım Resimleri

10 Kasım Şiirleri

23 Nisan'ın Anlam ve Önemi

19 Mayıs 1919'un Anlam ve Önemi

Atatürk'ün Yazdığı Kitaplar

Einstein'den Atatürk'e Mektup

Atatürk'ün Katıldığı Savaşlar

Renkli Atatürk Resimleri İndir 

Bilgi Yarışması Soruları

Projeler

Nasıl Bilim Adamı Olunur?

 

Atatürk'ün Hayatı

Atatürk'ün Bilim ve Teknik Anlayışı

Atatürk'ün Albümü

Yürüyen Köşk'ün Hikayesi

Atatürk'ün İlkeleri

Atatürk'ün Sözleri

Atatürk Kronolojisi

Buluşlar

İcatlar

Atatürk’e Mektup (Orta Uzunlukta)
ATAM

Sen büyük lider ülkemizi kurtarıp bize muylu ve huzurlu bir ülke bıraktın. Bizler bugün bu dünyada yaşıyorsak senin sayende. Çünkü bir çok kişi bizim kardeşliğimizi bozmaya bizleri birbirimize düşürmek istiyorlar. Ama biz el ele tutuşarak onlara karşı savaşmaya onlara karşı direnmeye devam edeceğiz. Bu devletin başına kim geçerse geçsin senin kadar dürüst ve adaletli yönetemeyeceğini herkes biliyor.

Dilerdim ki hala yaşıyor olsaydınız bu ülkenin ne kadar zor şartlarla yönetildiğini görseydiniz. Ne yazık ki bizler bu günleri görmek istemesen de kulaklarımız duymak istemesen de buna mecburuz. Eminim yaşasaydınız gene bizim için savaşır bizi düşünür ve bizler için yaşardınız. Keşke şu anda bizimle olsaydınız da sizin gibi bir Türklüğün onur verici kişiliğini birçok yeni nesil daha yakından görüp tanıma şansları olsaydı. Eminim siz şu anda bunlara bizimle birlikte yaşıyor olsaydınız barışın ve kardeşliğin dolu olduğu bir dünyada yaşıyor olurduk.
Senin gibi bir onur verici kişiliği kaybettiğimiz için önemle çok üzgün olduğunuzu belirtir sizi saygı ve sevgi ile anarız
Selin Özbay / Okul: ATATÜRK İ.Ö.O /
Einstein'den Atatürk'e Mektup

Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Design, By Karakurt