Teknoloji ve Tasarım Dersi Tüm Dokümanlar

Teknoloji ve Tasarım dersimizle ilgili ihtiyaç duyulan tüm dokümanları bu sayfada bulabilirsiniz. Yıllık plan, zümre, günlük planlar, ölçme ve değerlendirme formları, bep planları vb. tüm belgeleri daha rahat ulaşmanız için tek sayfada topladık.
Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretim Programı’nın Vizyonu Hayatımızı kolaylaştıran birçok yenilik, bilimsel araştırmalarla geliştirilen teknolojilerin tasarım yolu ile ürün hâline gelmesi sonucunda ortaya çıkmıştır.
Teknoloji ve Tasarım Dersi, bilimsel araştırma, teknoloji ve tasarım arasındaki ilişkileri açıklamayı ve bu konuda farkındalık yaratmayı hedeflemektedir.

 

Teknoloji Tasarım Yıllık Planları

Ölçme ve Değerlendirme Anlayışı

Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretim Programı Kılavuz Kitabı İndir...

Teknoloji Tasarım Günlük Ders Planı

Teknoloji Tasarım Ders Planı Örnekleri

 

Teknoloji Tasarım Değerlendirme Formları

yeni müfredata öğretmen raporu gelisenbeyin.net ile ilgili görsel sonucu

Teknoloji Tasarım Zümreleri

Yazılı Sınav Örnekleri

Teknoloji Tasarım Projeleri

Teknoloji Tasarım DYK Kurs Planı

Yeni Müfredat Değerlendirme
Teknoloji ve Tasarım Seminer Notları
Teknoloji ve Tasarım Dersi E-okulda Not Verme İşlemleri

7. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Programı

8. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Programı 

Ayrıca teknoloji tasarım okuryazarı bireyler, tasarım problemlerinde mutlak doğrunun olmadığını; kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine göre her zaman yaratıcı çözümler sunmanın mümkün olduğunu; tasarım faaliyetlerinin gelişen teknolojinin de yardımıyla sürekli değişen, gelişen bir eylem olduğunu kavrar ve benimser. Tasarım becerisi, bireyin içinde bulunduğu kültürel ve toplumsal yapı,yaşam deneyimi ile bireyin özniteliklerinin bir sonucu olarak geliştirilebilir.

Teknoloji ve Tasarım Dersi 7. Sınıf Konuları ve İşlenişi  / Teknoloji ve Tasarım Dersi 8. Sınıf Konuları ve İşlenişi / Ders Üniteleri


Bilim İnsanları / Bilim İnsanları Hayatı Kısaca / Bilim Kadınları / Bilim İnsanı Nasıl Çalışır? / Aforizmalar / Bilim İnsanları Capsleri / Bilim İnsanı Sözleri