2. KÜÇÜK HAYALLER BÜYÜK PROJELER İSTANBUL PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Reklamlar

 

 

2. Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul Projesi Protokolü 9 Ocak 2015 Cuma günü  Kağıthane Belediyesi’nde imzalandı.

2. Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul Projesi Protokolü Kağıthane Belediyesi’nde imzalandı. Protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, Kağıthane Kaymakamı A. Akın VARICIER, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ, TTMKD İstanbul Temsilcisi ve BESAM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri KAYNAR, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet ÇAYIR, Kağıthane Belediyesi Başkan Vekili Meryem TEKBIYIK, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan KURT, Kağıthane Belediyesi Özel Kalem Müdürü Levent DERİCİ ve basın mensupları katıldı.

2013-2014 Eğitim öğretim yılında 39 ilçemizin katılımıyla ilki gerçekleştirilen Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul Projesi kapsamında yapılan sergide 141 proje sergilenmiş, 10 proje sahibi öğrencimiz ödüllendirilmişti. 2014-2015 Eğitim öğretim yılında ikincisi düzenlenecek olan proje İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Kağıthane Kaymakamlığı, Kağıthane Belediyesi, BESAM-TTMKD ortaklığında gerçekleştirilecek. Ayrıca Adres Patent ve Nişantaşı Üniversitesi proje destekçisi olarak projeye katkı sağlayacak.              Reklamlar

 

2. Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul Projesi protokol imza töreninde konuşan  İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ;

‘’Geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz projenin kısmetse bu sene ikincisini gerçekleştireceğiz. Bu projede böylesine değerli proje ortaklarıyla beraber olmaktan son derece mutluyuz. Geçen sene çocuklarımızın fikirlerini önemseyen, onları teşvik eden bu projenin gelenekselleşmesi için destek vereceğimizi ve önemsediğimizi söylemiştik. Çocuklarımızın sorun çözme becerisini geliştiren, fikirlerini hayata geçirme imkanı tanıyan bu projenin 39 ilçemizin katılımı, protokol ortaklarımızın desteğiyle her geçen sene genişlemesini ve İstanbulumuzun, ülkemizin geleceği çocuklarımızda bir kültür oluşturmasını diliyorum. Teknoloji ve Tasarım dersinin öğrencilerimizin merak eden, soru sormaktan çekinmeyen, gözlem ve araştırma yapmaya hevesli bir kişiliğe sahip olmaları, karşılaştıkları güçlükleri yenmek için özgün çözümler üretmeleri, özgün tasarımlar ortaya çıkarmaları, gelecek ile ilgili kurgular yapmaları,inovasyon, patent kavramlarını öğrenmeleri ve uygulamaları için önemli ve gerekli bir ders olduğunu düşünüyorum. Günümüz şartlarında rekabet eden, inovatif düşünen, yeniliğe açık, üretim odaklı düşünen insanlara ihtiyacımız var. Günümüz dünyasında bu becerilere sahip toplumlar ön planda ve bizde ülke olarak bu yolda hızla ilerliyoruz. Biz eğitimciler bugünün çocuklarının yarının büyükleri ve ülkenin geleceği olacağının bilincindeyiz ve eğitim öğretimde çocuklarımıza yeni ufuklar açma, onları teşvik etme, kendilerini ifade etme yolunda yapılacak her desteği ve etkinliği önemsiyoruz. Çocuk deyip geçmeyin, değer verin, önemseyin, dinleyin çünkü bakarsınız o çocuk diye baktığınız kişi gün gelmiş bir çağı açıp bir çağı kapatmış İstanbul’un Fatih Sultan Mehmet’i gibi.

Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak gerekir diyor Necip Fazıl KISAKÜREK mısralarında 2023 vizyonu kapsamında ilerleyen yeni Türkiye yolunda bizlere düşen karınca misali çalışmak, çalışanlara destek olmak ve onları teşvik etmek yüreklendirmektir diye düşünüyorum.

Bu sebeple projede çocuklarımıza verecekleri destek için Kağıthane Kaymakamımız A. Akın VARICIER’e, Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı KILIÇ’a, TTMK Derneği İstanbul Temsilcisi ve Besam Başkanı Mehmet Nuri KAYNAR’a, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcım Murat AŞIM’a, İl Milli Eğitim Şube Müdürüm Timur TUĞRAL’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muhammet ÇAYIR’a, proje destekçilerimizden Adres Patent Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali ÇAVUŞOĞLU’na, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem ALKİN’e ve onların nezdinde tüm çalışanlarına yapacakları katkılar için şimdiden şahsım, kurumum ve çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Niyet hayr akıbet hayr düsturuyla projenin İstanbulumuza, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Kağıthane Kaymakamı A. Akın VARICIER;

Kağıthane Kaymakamlığı olarak eğitim noktasındaki hassasiyetimizi, öğrencilerimize verdiğimiz değeri ve ülkeye yeni değerler kazandırma azmimizi bu projeyle bir kez daha gösterme fırsatı bulmuş olduk. Eğitim konusunda ve diğer konularda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, Kağıthane Belediyemizle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, sivil toplum kuruluşlarıyla devamlı iş birliği içerisindeyiz ve ortak çalışmalar yapmaktayız. Bu projede paydaş ve destekçi olmaktan son derece mutluyuz. Projede verecekleri destek münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ´a, Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı KILIÇ´a, TTMK Derneği İstanbul Temsilcisi ve Besam Başkanı Mehmet Nuri KAYNAR’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muhammet ÇAYIR’a, onların nezdinde tüm çalışanlara, proje destekçilerimize ve emeği geçecek herkese teşekkür ediyor, projenin öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyorum.

Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı KILIÇ;

Öncelikle projede emek verecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Ülkemizin 2023 vizyonu kapsamında yapacağı atılımda ve gelişiminde bu projelere ihtiyaç olduğunu ve öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek her projenin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yönüyle proje paydaşı olmaktan son derece mutluyuz. Başarının sırrı en temelden başarıya odaklamak ve başaran insanın ilk adımını desteklemekle olur diye düşünüyorum. Bu proje sayesinde İstanbulumuzun her köşesinden proje üreten çocuklarımızı misafir etmek ve onları teşvik etmek misyonunu üstlendik. Proje bizlere Kağıthanemizin 39 ilçemize ve hatta tüm ülkemize yetecek bir misafirperverliğe ve sevgiye sahip olduğunu gösterme fırsatı tanıdığı içinde ayrıca mutluyuz. Biz Kağıthane Belediyesi olarak her sene başarılı olan çocuklarımızı sene sonunda ödüllendiriyoruz. Başarılı çocuklarımızı hayatında ilk defa ata binme, sandal sefası gibi etkinlikler ile destekleme ve teşvik etme amacıyla bu etkinlikleri yapmaktayız.Bu proje sayesinde ise İstanbulumuzun 39 ilçesinden fikirlerini ifade edebilen, problem çözme odaklı düşünebilen, proje üretebilen çocukları desteklemeye ve teşvik etmeye çalışacağız. İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ´a, Kağıthane Kaymakamımız A. Akın VARICIER´e, TTMK Derneği İstanbul Temsilcisi ve Besam Başkanı Mehmet Nuri KAYNAR’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muhammet ÇAYIR’a, onların nezdinde tüm çalışanlara teşekkür ediyor, projenin Kağıthanemize, İstanbulumuza, geleceğin mimarı öğretmenlerimize ve  ülkemizin geleceği çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

TTMKD İstanbul Temsilcisi ve BESAM Başkanı Mehmet Nuri Kaynar;

´´Teknoloji ve Tasarım dersi ortaokul 7 ve 8.sınıflarımızda uygulanan eğitim sistemimizin gelecek algısına uygun olarak öğrencilerimizi soran,sorgulayan,çevresine karşı duyarlı,karşılaşılan sorunlara çözüm odaklı bakış açısı oluşturan, buna yönelik zihin dünyası oluşturmaya yönelik etkinlik kuşakları ile sadece sorunu tespit eden değil aynı zamanda çözüm üreten bireyler haline getirmeye çalışılmaktadır. Önce hayal edip sonra projelendirerek yapım kuşağında düşüncelerini ürüne dönüştürme fırsatı bulan öğrencilerimiz kıymetli öğretmenlerimizin rehberliğinde projelerini disipline ederek şartnameye uygun eser haline getirene kadar disiplinli çalışmanın sonucunu oluşturduğu eserle ürüne dönüştüğünü tecrübe etmektedir.Böylesine önemli yaşamsal deneyimlere imkan veren Teknoloji ve Tasarım dersinin sadece 7. ve 8. sınıflarda değil 5,6.sınıflarda da uygulanması çocuklarımızı geleceğe hazırlama noktasında çok ciddi kazanımlar sağlayacaktır.Sürece destek olacağına inandığım bütün öğretmenlerimize,öğrencilerimize başarılar diliyorum.Projenin her aşamasında yol göstericiliği ve proje tabanlı yaklaşımıyla heyecanla süreci yürütmemizde destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ´a, Kağıthane Kaymakamımız A. Akın VARICIER´e,Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı KILIÇ´a, İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürü Timur TUĞRAL´a,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muhammet ÇAYIR’a, Belediye Başkan Vekilimiz Meryem TEKBIYIK´a, İl Milli Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Ar-Ge Koordinatörü Derviş Çelik  başta olmak üzere emeği geçen   bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Projenin milletimizin gelişmesine, ülkemizin kalkınmasına hayırlı olmasını diliyorum.´´dedi.

Küçük Hayaller Büyük Projeler / 2. Küçük Hayaller Büyük Projeler Protokolü / Küçük Hayaller Büyük Projeler Buluşması

Sponsor Bağlantılar

 

Projeler

Proje Nedir?

Bilimsel Proje Nedir?

Bilimsel Araştırma Nedir?

Bilimsel Proje Hazırlama

Bilimsel Proje Hazırlama Aşamaları

Bilimsel Proje Hazırlama Örneği

Proje Örnekleri

Proje Üretmek İçin Öneriler

Proje Şenliği Afişleri

Afiş Nedir?, Afiş Nasıl Yapılır? 

İnovasyon / Nanoteknoloji

Patent Nasıl Alınır?

Maket Tasarımları

Problem Çözme

Şimdi Düşünme Zamanı

Şimdi Düşünme Zamanı Projeleri

Düşünme Zamanı Etkinliği

Tübitak Bilim Fuarları

Tübitak Bilim Fuarları Örnekleri

Küçük Hayaller Büyük Projeler

İzin alınmadan kopyalanamaz ve kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.© Design, By Karakurt