Beyin Gücü, Pozitif Enerji, Beyin Gücü ve Pozitif Enerji

Yapılan tüm araştırmalar ve tespitler şunu gösteriyor ki; her zaman olumlu ve pozitif düşünen insanlar, daha sağlıklı ve mutlu oluyor. Bu insanlar aynı zamanda kendine has özgüvenleri ile çeşitli başarılara imza atıyor. Hani şu meşhur ''Murphy Yasaları'' diye bir olgu var ya, işte o tespit aslında negatif düşünce sistemi ekseninde kurgulanmış bir tezdir. Olumsuz düşününce, hayatımız da olumsuz oluyor. Bilinçaltımıza yerleşip, bu olumsuz düşünceler kişiliğimizi ve hayatımızı etkiliyor.

Olumlu ve güzel düşünmek; beynimizin ve ruhumuzun temel gıdasıdır. Beyin bu gıda ile beslendikçe, vücudumuza faydalı hormonlar gönderilmesi için çaba sarf ediyor. Bu hormonlar da, bizleri daha sağlıklı yapıyor.

Kendimde denediğim bir örnek vermek istiyorum... Açık havada bir pet şişe bulup, beş altı metre uzağa koydum ve topladığım 10 adet taş ile pet şişeye el ile atışlar yaptım. İlkin aklımda ''nasıl olsa değmeyecek'' diye düşünerek beş kez atış yaptım ama beşte, sıfır... Sonra kalan beş adet taş ile '' kesin değecek'' dedim ve aklımda o taşın o pet şişeye değdiğini hayal ederek attım. Sonuç; beşte, üç... Sizce bu bir bilimsel veri değil mi?  

 


Bir hendekten atlamak istediğinizde, hendeği atlayıp geçebileceğinize inanıyorsanız, durmayın; hemen atlayın. İnanmadığınız zaman, kendinizi ikna ve motive edin. Bu beceriyi kediler çok iyi yapıyor. Atlamadan önce, şöyle bir gözleriyle süzüp, pozisyon alıyor. Bir müddet durduktan sonra, bir sıçrayışta sıfır hesap ile karşıya atlıyor. Bizim kedi gibi bir vücudumuz yoksa da, kediden çok daha üstün aklımız var.

Biraz kaçık ve abartılı olacak ama, beyniniz yüzde yüz uçacağınıza ikna edebilirse, belki de, o an uçabiliriz de. Bilim bunu denemiş midir bilmiyorum. Bu da küçük bir hayal olarak kalsın burada.

Netice olarak; kesinlikle karamsar olmayalım. Kendimizi sürekli bir şeyler başaracakmış gibi motive edelim. Bu motivasyon, aynı zamanda ruhu da besler. Siz farkında olmadan, bir de bakmışınız ki, özgüveni yerinde olan ve sağlıklı düşünen bir birey olmuşsunuz.

Özünüzde güven, aklınızda hayaller eksik olmasın efendim.

Yalnız Gezegen / Yazar / Analitik Düşünme Yeteneği

Beyin Hakkında Tüm Bilgiler / Yapay Zekaya Dair Öngörüler / Yenilebilir Enerji / Beyin Geliştirmek İçin Öneriler / Beynimizin Hangi Tarafı Gelişmiş?

 

Bilim İnsanları / Ünlü Yazarlar / Ünlü Ressamlar / Ünlü Müzisyenler / Türk Büyükleri / Türk Bilim İnsanları / Ünlü Matematikçiler / Ünlü Fizikçiler