Hayatımızı değiştirecek 6 icat!

Hayatımızı değiştirecek 6 icat!

Bu eşyalar 2030’den itibaren hepsi evlerimizin değişmezi olacak..
Toz alan ayakkabı: İspanyol öğrenciler Sebastian Alberdi ve Gustavo Maggio tarafından geliştirildi. Elektrik süpürgesinin pabucunu dama atacak. Ayakkabılar yürüdükçe tabanındaki özel sistem yerdeki tozu emiyor. Altının yumuşak olması parkelerin çizilmesini engelliyor. Şarjla çalışıyor.
Su yerine güneş ışığı: 12 Çinli öğrenci tarafından geliştirilen “Flavour of Sunshine” su yerine güneş ışığıyla çalışıyor. Normal çamaşır makinesinin yaptığı her işi yapıyor. Yıkırıyor, duruluyor ve kurutuyor.
Katlanabilir buzdolabı: Çinliler tarafından geliştirilen buzdolabının en büyük özelliği katlanabilir olması. Dört bölmeden oluşan buzdolabı çıkabilen metal raflar ve katlanabilir dış yüzeyi sayesinde her yere kolaylıkla taşınabiliyor.
Oksijen askısı: “Barda eğlenmek iyi de bir de eve geldiğinde üzerine sinen sigara kokusu olması” diye düşünenler için ABD’li öğrenciler tarafından tasarlanmış. Kokan giysiyi askıya asıyorsunuz. Yaydığı oksijen sayesinde giysilerin üzerine sinen ötü kokuları yok ediyor.
Deterjansız çamaşır makinesi: Airvvash, Singapurlu öğrenciler tarafından geliştirildi. Negatif iyonlar, basınçlı hava ve deodorantlardan yararlanarak giyecekleri temizliyor. Deterjan ve su ihtiyacını ortadan kaldırıyor, atmosferdeki havayı ve negatif iyonları kullanarak kir ve bakterilerle savaşıyor.
Kokmayan ayaklar: Mucidi iki Koreli öğrenci. Ayakkabı kokusuna karşı geliştirildi. Dört çift ayakkabıyı aynı anda temizleyen alet, ultraviole ışınları sayesinde kötü kokuları yok ediyor. Aynı zamanda daha steril olmasını sağlıyor.


Doğru yerdesiniz…
gelisenbeyin.net’tesiniz…

YahyaKarakurt

Yahya Karakurt - Web Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir