Küçük Hayaller Büyük Projeler, Küçük Hayaller Büyük Projeler Örnekleri

Reklamlar

 

 

Teknoloji-Tasarım ve inovasyon eğitiminin yaygınlaştırılması için ortaokul 7. ve 8. sınıflarda işlenen Teknoloji ve Tasarım dersinde her yıl öğrenciler, projeler geliştirmekte ve proje maketleri gerçeğe en yakın şekilde oluşturulmaktadır.
Öğrencilerimizin ürettiği projelerin sergileneceği Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul Projesinin üçüncüsü bu sene İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Esenler Kaymakamlığı, Esenler Belediyesi, Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri Meslek Kuruluş Derneği-Bilgi Eğitim Sosyal Araştırmalar Merkezi (Besam), Adres Patent Ofisi işbirliği ile gerçekleştirilecektir.

Proje kapsamında 15 Mart Perşembe Nişantaşı Üniversitesinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile Teknoloji ve Tasarım İlçe Zümre Başkanlarımıza bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. 11 Şubat Çarşamba İlçe Milli Eğitim Proje Komisyonlarına proje tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Gelecek hafta içinde proje ile ilgili çalışma takvimi okullarımıza ulaştırılacak, geçen sene olduğu gibi www.besam.org.tr. www.ttmk.org.tr. www.istmem.com, www.gelisenbeyin.net adreslerinde şartname ve dokümanlar yayınlanacaktır. Reklamlar

Proje kapsamında 19.01.2015- 22.04.2015 tarihleri arasında okullarımızda en az 4 proje seçerek en geç 22.04.2015 tarihine kadar İlçe Proje Değerlendirme komisyonuna teslim edebilirsiniz. Bu sene Şimdi Düşünme Zamanına gönderilen eserler direkt projede sergilenecektir.Her ilçe adına dört eser sergilenecektir.  Proje sergisi 14-15 Mayıs 2015 tarihlerinde Esenler'de yapılacaktır. Proje kapsamında patent uzmanları tarafından belirlenecek 10 proje patent, faydalı model, isim tescil hakkı ile koruma altına alınacak süreç takibi Adres Patent Ofisi tarafından yapılarak belgeler öğrenci velilerine teslim edilecektir. Ayrıca İl Proje Değerlendirme Komisyonunun belirleyeceği 20 proje sahibi öğrencimiz ödüllendirilecektir.  İrtibat: Derviş Çelik E mail:hayaldenpatente@gmail.com / 3. KHBP Nedir?

Küçük Hayaller Büyük Projeler / 2. Küçük Hayaller Büyük Projeler Protokolü / Küçük Hayaller Büyük Projeler Buluşması / Küçük Hayaller Büyük Projeler Başvuru ve Uygulama Takvimi / Küçük Hayaller Büyük Projeler Seçilen Projeler (Eserler) Listesi / Küçük Hayaller Büyük Projeler Örnekleri / KHBP Kazananlar Listesi / 3. KHBP Bilgisi

Paylaş  Sponsor Bağlantılar

 

Projeler

Proje Nedir?

Bilimsel Proje Nedir?

Bilimsel Araştırma Nedir?

Bilimsel Proje Hazırlama

Bilimsel Proje Hazırlama Aşamaları

Bilimsel Proje Hazırlama Örneği

Proje Örnekleri

Proje Üretmek İçin Öneriler

Proje Şenliği Afişleri

Afiş Nedir?, Afiş Nasıl Yapılır? 

İnovasyon / Nanoteknoloji

Patent Nasıl Alınır?

Maket Tasarımları

Problem Çözme

Şimdi Düşünme Zamanı

Şimdi Düşünme Zamanı Projeleri

Düşünme Zamanı Etkinliği

Tübitak Bilim Fuarları

Tübitak Bilim Fuarları Örnekleri

Küçük Hayaller Büyük Projeler

İzin alınmadan kopyalanamaz ve kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.© Design, By Karakurt